Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - PŘEHLED AKCÍ - - - - - -

1 |
archiv akcí
AFTERPILLS FACTORY + 7/9 ( 23. 6. 2017, 20:00 Praha 4, Café Na půl cesty )

23. 6. 2017, 20:00 AFTERPILLS FACTORY + 7/9

Praha 4, Café Na půl cesty

AFTERPILLS FACTORY – hardcore crossover + 7/9 – electronica post hardcore.

Přidal: Green Doors

28. 6. 2017, 20:00 RESPIRE (can), GOT A WOLF (cz), DAERRWIN (cz), benefiční koncert

Brno, Bajkazyl

Kolaborace jednotlivců zve na koncert:

RESPIRE (Toronto, CAN, Zegema Beach Rec.)
post-black / screamo / shoegaze
https://respirefamily.bandcamp.com/

GOT A WOLF (CZ)
hardcore punk / mathcore
https://gotawolf.bandcamp.com/

DÆRRWIN (CZ)
post-black / shoegaze

Respire jsou kanadskou odpovědí na post-black shoegaze vlnu zastoupenou zejména výraznými deafheaven, oproti nimž Respire vyrůstají spíše na kořenech devadesátkovýho screama, než na těch metalových. Díky používání, pro žánr i nepříliš tradičních nástrojů, jako jsou trumpeta, piano nebo xylofon, a celkové post-everything náladě, cítím v jejich přednesu i nemalý vliv Sigur Rós. Polovina Respire hraje taky v emo-violence kapele Foxmoulder, se kterou navštívili Brno už před dvěma lety.

Daerrwin jsou na tom žánrově velice podobně, ovšem, co do zvuku, více než experimentálním výjezdům dávají prostor metalu. Mladí i méně mladí černokněžníci opět reflektující silný post-blackový vliv, žel však zatím bez jediné nahrávky.

Got a wolf před zhruba pěti lety, tehdy se značným vlivem Converge a prvních desek Norma Jean, svým materiálem navázali v místech, kde svoji cestu ukončili skromní velikáni Botch. Chaotický hardcore punk věrný ideím.

Celá akce bude mít benefiční charakter, což znamená, že po zaplacení nezbytných nákladů půjde veškerý výtěžek na dobrou věc. V tomto případě jsme se rozhodli podpořit organizaci letošní Alt-Pride, což je akce pod taktovkou kolektivu okolo Autonomní sociální centrum Klinika, která stejně jako loni proběhne paralelně k Prague Pride:

Alt*Pride chce být alternativou k Prague Pride. Chceme ukázat, že queer identita nemá být zbožím, předmětem marketingu či "společenské odpovědnosti firem". Chceme upozorňovat na opomíjená témata jako je třída, etnicita, původ a role sociálních nerovností ve vyčleňování a útlaku uvnitř i vně queer komunity. Chceme reflektovat vliv kapitalismu, ekonomické globalizace a s nimi spojeného konzumerismu na queer komunitu a nabídnout alternativu tradičním akcím v rámci Pride.

Celý text prohlášení si můžete přečíst na webu https://www.alt-pride.cz/
(program pro letošní rok se připravuje).

Do it together, stay punk.

Přidal: xdzonyx
1 |

KALENDÁŘ AKCÍ

Pokud máte povolený Javascript můžete k hledání přesného dne využít tento přehledný kalendář.

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek