Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - DEZINFETAMIN - - - - - -

Dezinfetamin no.2


Nestává se často, aby se tajná informace rovnala tiskové zprávě. Taky se zřídka děje, aby nezávislý časopis vyslal na oběžnou dráhu marnosti druhé číslo. Dezinfetamin po několikaměsíčním půstu došel naplnění a výsledkem je numero duo s obálkou plnou penisů. 

Dezin je opět dílem zneuznaných paumělců a zhrzených partnerů, proto soutěž o grafické logo mužského údu, proto ryze maskulinní tendence uvnitř. Machistická samolibost? Strach o budoucnost! Jedinou spoluautorkou je něžná dívenka Cil, která namalovala velmi neotřelý komiks o uvězněných ptáčcích (vyložte si sami). 

Ani dvojka nehodlá přijít s jednotícím tématem a tak největší prostor je věnován slezskému DIY labelu MámaMrdáMaso, zastřešujícímu poměrně velké množství zaniklých, vznikajících i zrovna fungujících kapel a umělců všeho druhu (např. Le Christ Hypercubistic, Dreams about Tomorrow nebo Fiat Eno, pro otrlejší Fuhrer Goes to Hollywood, multimediální projekt Plastová kytka nebo ezin Kilroy). Jedinečná, dosud nezmapovaná scéna je tu chycena za své reálné, ne zcela postižitelné koule. 

Důležitou součástí jsou nečekané pohledy na aktuální pohyb kulturních komun (freeteky, literární sajty, art brut), připomenutí významu filosofů Nietzscheho nebo Deborda a několik stylově progresivních textů o myšlence v pastech českého jazyka. Za zmínku stojí reportáž ze středoevropských fotografických výstav nebo rozhovory s nejen hudebním solitérem Ivo Vrbou a dark-coreovou formací Ema Camelia

Zlatým hřebem jsou pak grafická okénka pod chodník všední reality, stejně jako kontroverzní pro-konzumní povídka grafického démona Skákaly. Ptáte se, jestli je Dezin pissmag? Ani náhodou. Intelektuální bulvár pro mentální špinavce, čte ho celá Strana Sterilizovaných Sobů. Více na www.dezinfetamin.com (objednávky, přesnídávky i animované verze humoru). 

 

Nový undergroundový plátek DEZINFETAMIN

Nový fanzin ze severní Moravy je adresovaný povšechně a přesto přímo: drazí přátelé i nepřátelé přesného slova a pevného názoru, nejapného humoru a velmi dobrého nevkusu, je tu konečně časopis, který vám chyběl. Alternativně kulturní server www.diycore.net se po Rachotě opět vydal na pole tiskovin. Při tvorbě DEZINFETAMINu se spojil s družinou Básníci Poodří (v současné době u ledu) a s artistní zabijáckou jednotkou uměleckých fušerů WAE (We Are Everybody).

Splňuje ty nejvyšší nároky na zradu obecně přijatelného a dočtete se mimojiné o těchto buňkách: River for Sale, Sporto, Flowers for Whores, See You in Hell, Selectone, Tereza Damcová & Mateřídouška etc. Dále dá nakouknout, co zahnilého se šíří oblastí Novojičínska a co naopak vzbuzuje obezřetné naděje. Profily, rozhovory, recenze, úvahy, společensko-kritické sloupky a fotografie, upoutávky na brutálně poetické podniky v režii WAE.

40 stran nalitých do originálních obrazových celků příležitostným malířem a pohnutým grafikem Bartolomeo Díazem, koláže, frotáže i kvalitativní etáže, 50 kč včetně poštovného. Objednávejte na www.diycore.net, náklad omezen, první nadšenci obdrží limitované signované kusy s překvapením.

http://www.dezinfetamin.com/

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek