Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - MLADÁ FRONTA STÁRNE RYCHLE - - -

Drazí (ne)přátelé (dobré) hudby!

Diycore.net vydalo desku, i když to vůbec neznamená, že bysme se cítili jako vydavatelství. Ale protože jsme chtěli udělat něco pro sebe, máme know how, škváru (měli jsme) a buky a zajímalo to několik zajímavých kapel, je to tady. Vychází kompilace nazvaná MLADÁ FRONTA STÁRNE RYCHLE (SONGS FOR DIYCORE). Ano, vím, zní to sebestředně, ale o machrování nejde. Jestli se ptáte, co znamená ten název, tak hlavně minulost/přítomnost, pomíjivost lidské paměti (novin), rychlost ubíhajícího času (kapel) a taky to, že společenská rezidua jsou v nás pevně zakotvená, ale my jdeme stejně/bohužel dále.

Deska je o nákladu 273 kusů, je dvoubarevná a celý design se točí kolem červené a bílé (nevinnost/krev, dorota maslowska, komunisti/slepota). Grafiku si omotal kolem prstu Carton Clan (bez náhrady pracovních výloh), mastering ten, který chce zůstat v utajení, asistentem režie byl bro (brněnský drak), celou transakci zprostředkovali XvinylX, duchovní vedení zastal Louis-Ferdinand Céline, průvodní slovo umožnil Palo Pilch (mistr Slezska v orientačním běhu). Stylový gatefold obsahuje vnitřák, kterému říkáme brožura, jsou v něm texty kapel i texty kapel o sobě, taky je tam na speciální bláně natištěný klíč k desce i k hudbě jako takové.

Jak říká pamětník: „Na začátku bylo slovo. Kecám, i když vlastně ne. Na začátku bylo zoufalství, pak Aranův nápad a Bourkova přesvědčivost. Aran Epochal taky poslali první song. Říkal jsem zhruba toto. Ve snaze učinit svět Diycore i ten kolem nás zajímavější, přicházíme s neodolatelnou nabídkou, něco jako posezení s Bogem Protilehlé Strany...“ Ale tohle je pryč, sentiment šel do prdele a nechal za sebou červenobílý asfalt stylově různorodých kapel, od crustu k lo-fi. Ptáte se, jestli je to koncept, soudržné album nebo make-up, který slízá z mondénní milovnice a rozpadá se dříve než zakokrhá první nebe? Je to... nádhera. K dostání v Rekomandu, e-shopu Day After nebo u Silver Rocket, jestli chcete podpořit rovnou blbce, stačí napsat na info@diycore.net.

VA – MLADÁ FRONTA STÁRNE RYCHLE (SONGS FOR DIYCORE)

NPVV 01 / LP / 11/2011 / 300KČ

Tracklist:

 1. Unna - Bez přesvědčení
 2. Petit Pigeon - Sluncee
 3. Depakine chrono - Kunerola Speciálová
 4. Or – Stěny
 5. Noise Afterparty – 01
 6. Have to Be Distanced - Lights Are Landing in Area 51
 7. Průmyslová smrt - Samurajovo poslední tažení
 8. Pacička - Judas Beatles
 9. Hippobelly – Neighbourhood
 10. Remek – Archiv
 11. Aran Epochal - Poslední Praha
Odkazy na tracky a úvodní slovo o projektu

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek