Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - INFO O WEBU - - - - - - - -

Kulturně-společenský web diycore.net vznikl 1.prosince 2005 jako nástupce stránek Just-DIY.info. Generální přestavba webu do současné podoby proběhla začátkem října 2008. Najdete zde množství hudebních, filmových a literárních recenzí, uveřejňujeme také profily rozličných subjektů, rozhovory se zajímavými osobnostmi, přečíst si můžete i různé novinky, oznámení, tiskové zprávy apod. Důležitou součástí našeho webu je i přehled chystaných kulturních akcí a následné publikování reportáží a fotek z nich. Také zde publikujeme různé úvahy, názory, osobní prožitky apod. Zkrátka vše co se nám zdá zajímavé a chceme se o to s vámi podělit.

Web funguje na principech myšlenky DIY - Do It Yourself (udělej to sám), tzn. že jsme otevření všemožným proudům i názorům a nebráníme se poskytovat i prostor pro seberealizaci našim čtenářům. Důraz klademe na podporu alternativních a okrajových žánrů, protože si myslíme, že ty to potřebují ze všech nejvíce.

Za téměř tři roky existence jsme pulikovali okolo 500 autorských článků, množství krátkých aktualit, tiskových zpráv, pozvánek na kulturní akce apod. Každý den si nás najde okolo 200 čtenářů.

Pokud se vám náš web líbí, podpořte nás.

Chcete nám poslat vlastní příspěvek?

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek