Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - RACHOTA- - - - - -

Rachota

Rachota no.2

Začínáme dělat na Rachotě no.2, která bude zaměřená na scénu severní Moravy. Každá snaha o příspěvek ke zmapování tohohle prostoru vítána a to velmi. Jakákoliv. Kdo nechce být zastoupený v tomhle geografickém slabikáři??? Vyzýváme všechny mazáky podzemí, spojte se!Rachota no.1

Chtěli jsme si udělat radost, když se nám daří společně vytvářet tenhle sajt už déle než rok, a tak jsme napřáhli své síly tištěným směrem. Zčásti je to ročenka, obsahuje výběr těch nejpovedenějších věcí, které mají na papíře novou šlehu a taky získávají netušené souvislosti v rámci celého zinu.

Vedle toho jsme napsali mnoho nových, řekl bych speciálních věcí, mluvili s lidmi, kteří byli nebo jsou ve výhni hudby, která nás zajímá.

Uvnitř Rachoty najdete rozhovor se znovuobnovenými Michael´s Uncle, včetně obsáhlého profilu kapely. Podobných rozměrů - historie, rozhovor, recenzovaná diskografie - dosáhly články věnované Gnu, Lvmen a Yellow Press.

Tyhle klády jsou prošpikovány perličkami, jakými jsou rozhovor s Anyway nebo Lilacem, mnoha společensko-kritickými úvahami a taky oddílem recenzí. Ten se zaměřuje zhusta na HC/punk, ale taky na post-rock nebo experimentální elektroniku. Najdete tu jak absolutní novinky (Deverova chyba), tak i průzory do minulosti (Soubor tradičního popu).

Vše provázeno spoustou fotek z koncertů, nemluvě o jedinečných fotkách z objektivu Štěpána Stejskala. Samostatným příběhem je pak malovaná obálka, výmluvný komiks beze slov.

Výroční speciál diycore.net Rachota
50 A4 stran v černobílém ladění
vychází 14.12.2006
cena: 50 CZK

Objednávat můžete na

Rachota vychází coby výroční bulletin internetového sajtu www.diycore.net, takže obsah je nasnadě. Kromě nejlepších špeků za poslední rok obsahuje profily a rozhovory se znovuobnovenými Michael´s Uncle, ale taky se Gnu, Lvmen a Yellow Press, vše provázané společensko-kritickými sloupky a spoustou fotek z akcí, nezanedbatelná je část recenzní (Ema Camelia, Vítrholc, Deverova chyba etc.). Kapitolou samou o sobě je erotický románek na pokračování a obálka zinu – komiks beze slov.

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek