Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - - - - BLOK - - - - - - - - - - - -

Espers - Galaktický Robin Hood

Espers - Galaktický Robin Hood

nástřel

autor: mokvatan | 15. 03. 2010, 06:46:59 | návštěv: 2752 | reakcí: 0

Espers.  Postavili sruby mimo prostor a čas,  základy zabudované vysoko v bílých chuchvalcích Mléčné dráhy.  Sledujou náš Svět z výšky už pěkně dlouho, nejmíň čtyřista let. Prožívají celou tu dobu se Zemí všechny její radosti, úspěchy, prohry, podrazy.  Teď nám o tom vyprávějí jednoduchý, ale silný příběh. Hrdinové a zbabělci tohoto příběhu skutečně žili.  My dnes dýcháme jejich výdechy,  pijeme jejich moč a jíme...Však víte... Ženy a muži.  Všichni děti jedné Matky a Ducha svatého. Tenhle příběh se dá číst jak od začátku, tak od konce, a vždy bude stejně srozumitelný.  Při jeho poslechu mě ošahává Smrt - průvodkyně Životem.  Její ruce jsou teplé a hebké. Je krásná a milosrdná,  září jako hvězda.  Následuje smíření a návrat Domů.  A nemyslím tím barák z malty a cihel.

Spěch je ďábel. Vyvrcholit za pár sekund je jako sežrat dort na jedno kousnutí.  Espers chudým dávají a bohatým taky.  Všem stejně,  po lžičkách.  Před každým dalším soustem pěkně polknout...

Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 0

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek