Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - - - - BLOK - - - - - - - - - - - -

CLIPSE: O ZUBY!

CLIPSE: O ZUBY!

pár hodin před koncertem...

autor: Miami Vice | 9. 06. 2010, 06:40:26 | návštěv: 2221 | reakcí: 1

Postavit se čelem Clipse chce koule. Velký nateklý, rudo-fialový koule. Upřímně, jinak snad ani celá věc nefunguje. Při pohledu do upřímně nasranejch očí Maliceho a Pusha Teeho byste museli bejt kus hadru, aby nevzniklo pouto. Zuby ale radši nechte doma...

Ne, vlastně jde o sport. Tvrdý jádlo demonstruje sounáležitost, rýsuje novej řád. Přijde parta špinavejch hispánců a jde se domu. Guerillovej způsob Clipse patří mezi ukázkový příklady vzestupu lokálních scén. Borci už od roku '92 hrající o chips v zóně X-bita prostě počkali na správnej moment a svůj rozhrkanej SUV vůz poslali do průrvy mezi světy. Pharell to chytil první a jako správnej Neptun si stáhnul celej load pod svoje produkční chapadla. Pózování pro videotvůrce? Pouhá past. Od začátku do konce Hell Hath No Fury cítíte tvrdou Rubinovu školu, ve který se snoubí thrash s rapem. Dochucovat hiphopem je povolený, protože buchty ze základky čekaj celou dobu na precizní zásun. Jo, i takhle se dá vidět multipolyglotní úvod. Tvárnost, barevnost, důraz. Chránič zubů. Unikátní flow, který zvedá a uklidňuje zároveň. Vole, posun až na hranici představitelnejch kooperací. Můžete reptat nad nenasytností Til The Casket Drops, ale jsou to pšouky v dávno přeplněný tramvaji, kde se dá v klidu otevřít deset oken a dekl. Ptáš se na cestu, panáčku? Tudy nešly děti.

Vůbec celá ta sonická aura vypadá jako by Sonic Youth skládali Daydream Nation pod diktátem Chucka D a nechali to celý supervizovat Madonnu. Nejsem si vůbec jistej, nejsa soudcem. Vidim lo-fi explodující v záblescích věčný mysli, která na sebe bere různý podoby - zlatejma zubama přizdobený gangstas nevyjímaje. Důkazem budiž nádhernej exemplář Seveřana, kterej se rozhodl osobní návštěvou posvětit oltář dnešní oslavy tím nejcennějším, co má.  I know, I know, job, yeah, you too...

Ať už jde v případě Clipse o létající mnichy anebo jen putující expozici  dobře udržovaných exponátů, budeme asi sledovat flow, který je schopný na samplu tahací harmoniky postavit i složit sílu kapesního hoodu. Kdo je miluje a nejde, je srab!

Hell Hath No Boombox
9.6., Lucerna Music Bar, Praha


CLIPSE /Re-Up Gang, USA/
Moja Reč /SK/
Vec & Zverina aka CP Kombo /SK/
DJ Kid Fresh /Pimpin’ Ain’t Easy, Hong Kong/
DJ Tuco /UK/
DJ Chocolatic /Illuzionists, CZ/


Linky:
www.myspace.com/clipse
www.clipseonline.com

Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 1
xxt
10. 06. 2010, 10:58:37
zabralo! die hards to fakt dali. bigap to ol brezas!!!

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek