Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - - - - BLOK - - - - - - - - - - - -

ŽÁDNEJ JAZZY JEFF, SPÍŠ LUXUSNÍ VÝPRODEJ

ŽÁDNEJ JAZZY JEFF, SPÍŠ LUXUSNÍ VÝPRODEJ

... pár hodin před koncertem

autor: Miro Koněv | 13. 12. 2010, 16:41:00 | návštěv: 2153 | reakcí: 0

Provázanost se svobodou woodstockovejch festů, sedmdesátkovou estetikou velkoměst a odkazem Coltrana a Reddinga. Ozvěny sestávající z uvědomění si výjimečnosti vlastních postupů, posouvání hranic. To všechno se povedlo dvěma dvacetiletejm klukům v době, kdy NY dělil svojí přízeň mezi alternativní rock a hip hop.

Pete Rock a CL Smooth. East Coast. Dni kořeněný nekonečnejma poslechama klasickejch desek v hlavní roli s černoškejma muzikantama. První pokusy o mixtapes, první fans, první props, první bizarní propletence jazzu, soulu a mihotavý rytmiky nutící k poskakování. Dobrej tah na branku neskončil jen u sklepních parties, dvojice se posunula do hledáčku majoru a brzo byla venku pocta kámošovi, kterej to zatáh v devadesátym.

Klipy na MTV sice udělali díru víceméně jen v rámci Yo! Raps, ale hned s debutem All Souled Out se oblékl Pete do producentské kombinézy a dalšíma dvěma deskama změnil podobu hiphopový kultury navěky. Krátký období 1991-1995 ve společnosti Arrested Development, De La Soul, ale i Run DMC, bylo plodný, ale cesty obou aktérů se rozešly a návraty byly jen chvilkové. Historie se ale mění, lidé se mění a výsledkem je deluxe edice Mecca and the Soul Brother (původně 1992) z letošního října a po roční pauze návrat na pódia. Jak vypadaj kluci z ghetta dnes? Vyražte večer do Lucerna Music Baru, ale nečekejte nic než porci zkušenosti dávkované mocnejma instrumentálníma injekcema.


Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 0

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek