Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - - - - BLOK - - - - - - - - - - - -

Scott Kelly

Scott Kelly

pár dní před koncertem...

autor: Indoš | 10. 02. 2011, 10:20:32 | návštěv: 2602 | reakcí: 2

Scott Kelly se měl původně narodit jako titán, ale protože je pro nehmotný svět příliš velkou konkurencí, musí žít mezi psy z masa a kostí. Není to úděl, ale povinnost všech hrdinů. Definice zlata: hluboký „fuzzovaný" hlas a BPM tlukotu srdce velryb. Poklad, který má v hrdle Scott Kelly, by mohl posloužit pro novou výrobu boosterů náročných vyděděnců. Barva jeho hlasu se podobá bzučení stožáru s vysokým napětím a jeho frázování je časté asi jako zatmění měsíce.

Horu Scotta Kellyho netřeba představovat. Je to muž mnoha kapel a projektů. Jako sólový hráč má za sebou dvě desky, Spirit Bound Flesh a The Wake. Naposled se podílel na projektu s názvem Shrinebuilder, kde byl přizván ke spolupráci na stejnojmenném albu. Jedná se o pět masitých skladeb, které jsou protějškem každodennosti a východu slunce. Také spolupracoval na poslední desce Mastodon a mnoha dalších. Nejlépe však poznáš, o koho se jedná, když zmíním pojem Neurosis. A jsi doma! Scott Kelly je s Neurosis od poloviny 90. let postrachem rychlosti (tady by i dromologie narazila) a strach nahání dodnes. Nejspíš je pravidlem, že co se pomalu rozjíždí, taky pomalu zastavuje.

Moc těmto osamělým jezdcům s akustikou jako je Scott Kelly nefandím, ale poslouchat někoho, komu se v hrdle klubou jeleni, kdo vede blog s názvem We Burn Through the Night a kdo hraje v nejpomalejších kapelách, tomu nelze odolat. Tohle je za hranicí obyčejného písničkářství. Je to tajemné, nebojácné, pomalé a temné. Každý trs ruku v ruce s jeho hlasem je zákonitá tautologie. Kdyby s tímto fousáčem přišli do styku antičtí pythagorejci, tak je dnes matematika v kategorii zakázaného učení. Někdy nerozumím ani textu a stejně vím, že je to pravda. „The calling gods predict the questions a monster touch."

Skott Kelly momentálně brouzdá Evropou jen se svým Já a akustikou. A u nás se zastaví rovnou dvakrát. První zastávka je 16. února v Praze na Vyšehradě a druhá je 17. února v Brně na Flédě. Loni v lednu už takto vystoupil na Točníku, kde svým tempem kolébal i ty nejstrašidelnější stíny z temnot. Takže kdyby si někdo chtěl místo husí kůže pěstovat středověký kožich, ať si nenechá ujít muže s heroickým zákonem, protože takových moc není a nebude. Kyklopa s sebou.

Související články

Scott Kelly (Neurosis) se vrací sólově na Vyšehrad a Flédu - tisková zpráva

Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 2
Aran
10. 02. 2011, 14:41:13
Souhlasím. A to video je jedno z nejlepších na celým YouTube (pokud jde o záběry z koncertů a zvuk). Úplně přesně si vybavuju ten začátek toho koncertu na Točníku... neuvěřitelný.

job
10. 02. 2011, 12:45:43
krásnej text, hlavně ta pasáž s pythagorejcema!

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek