Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - - - - BLOK - - - - - - - - - - - -

PEACE RASTA!

PEACE RASTA!

pár hodin před koncertem... (Rootz Underground)

autor: Miro Koněv | 2. 03. 2011, 14:53:10 | návštěv: 1937 | reakcí: 0

Vlastně to nebyl ani šok a dokonce ani drzost pár minut před spuštěním dobře promazanýho machinebandu během Kocábkovejch oslav v Kaštanu prohlásit, že nejlepší desky minulýho roku pocházejí z Jamajky. Mezi většinou posluchačů padly slova o karibskym pojetí rytmický muziky z úst Petra Somogyiho (Lyssa) jako hlušina do bezednejch jam. Ale žádná škoda. K tomu, aby hudba pulsovala vně škatulek a razila si podobně jako řeka cestu do šumícího moře uší, potřebuje především najít koryto...

A právě šest různejch osobností reprezentuje ansámbl, o kterym chci v krátkosti mluvit... Rootz Underground se dali dohromady z různejch koutů karibskýho ostrova a brzo se vydali v dobře patrnejch stopách The Wailers a Tarruse Rileyho. V překladu to znamená, že root reggae neumřelo s Petem Toshem ani s Bobem Marleym, ale pořád se snaží o další růst a přesah. Muzika je sice typicky melodická, ale také syrová a bez ňuňu příkras. A přestože se kolikrát u cirkusáckejch ansámblů z Jamajky dá jen ztěží usuzovat, nakolik jde o divadlo anebo ryzost, v tomhle případě, na základě desek Movement a Gravity, můžete uvěřit.

Mě osobně víc než Grammy v kategorii reggae a úspěch ve Francii přesvědčilo společný túrování s legendou jménem Anthony B. a jejich revolucionářskej přístup tolik patrnej v oslavě běžnýho dělnickýho života, ať už libovolná kolbenka stojí ve Vysočanech, Libni anebo v Kingstonu. Monterky, klasická kytara a údernost na hony vzdálená vyčazenecký pohodě pseudorastamanů, to vše rezonuje klipem Hammmer. Hlavu na ně a pannu pánům. Dnes od 21 h pražský Lucerna Music Bar!

Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 0

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek