Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - - - - BLOK - - - - - - - - - - - -

GOLDIE? NO, SPÍŠ TERMINÁTOR...

GOLDIE? NO, SPÍŠ TERMINÁTOR...

pár hodin před koncertem... Goldie

autor: Miro Koněv | 11. 03. 2011, 17:05:59 | návštěv: 1852 | reakcí: 0

Už jen hodiny dělí drum'n'bassový nadržence od spuštění Goldieho setu. Žijící legenda zrozená k vítězství během největší graffiti bitvy o Anglii už sice vydala vzpomínky na minulý život před dvěma lety a s Björk už dávno nerandí, ale i tak půjde o srážku s anomálií podivuhodné existence... 

Čestvého držitele universitního diplomu v oboru společenských věd na Univerzitě  Brunel posunula do hledáčku hudebních fandů nejenom vytrvalá selektivizace nejradikálnějších tanečních směrů začátku devadesátek, ale taky technologickej průlom zvanej timescratching. Diky aplikaci breakbeatový vědy se z něj opravdu stal Terminátor. Minimálně tedy na v devadesátym druhym, kdy začal fungovat jako Metalheadz a rozjíždět svý surový a temný mixy, díky kterým rozšířil taneční infekci zdola.  

Timeless a.k.a. albový debut přimíchal k breakbeat a jungle ingrediencím i symfoniku a působivej soulovej hlas. V singlový hitparádě buřila jedenadvacetiminutová óda na bezčasový tanec v bassovym zajetí Inner City Life. Někdy v tý době mu Amerika, kde šířil mezi hiphopery o dekádu dřív módu pozlacenejch zubů, prostřednictvím Hollywoodu hazí laso. Soundtrack k filmovýmu zpracování komiksu Spawn vyšperkoval knockoutem T-4 Strain. A na vokálu? Henry Rollins! 

Dnes už pro něj muzika znamená poctivě zkrocenýho hřebce a tak ani není divu, že zkouší štěstí jako herec ve filmu a TV. Jen namátkou - kdože to hraje opravdu zlýho hajzla Lincolna v Ritchieho Podrazu? Jo, tenhle věčně nastartovanej fešák! V muzice už v podstatě po druhém albu Saturn Returnz, kam se mu nahrnuly celebs jako Bowie, Noel Gallagher nebo KRS-One, nepřišel s žádným výjimečným dovětkem, ale jeho sety jsou dodnes nabitý elektrizujícími vibez. Těžko říct, jestli tim vlastně neříká, že by za gramcema a mixákama taky nechtěl chcípnout podobně jako Iggy za mikrákem.  

Goldie vystoupí v noci z 11. 3. na 12. 3. 2011 v žižkovském Matrixu.

Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 0

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek