Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - - - - BLOK - - - - - - - - - - - -

Sčítání lidu - ODMÍTÁM !

Sčítání lidu - ODMÍTÁM !

výzva

autor: Petr Melichar | 13. 03. 2011, 16:16:33 | návštěv: 2791 | reakcí: 42

Nevěřím politikům potažmo úřadům nebo systému chcete-li, který drze vymáhá soukromé a osobní údaje o občanech pod hrozbou pokuty. Ještě před pár lety bych nevěřil, že je to vůbec možné !

Buď je v tom zas jen byznys pro někoho a nebo je to nemístná zvědavost státu - nejspíš obojí ! (některé otázky z formulářů až příliš zasahují do mých práv na soukromí, která jsou garantována ústavou. Listina základních práv a svobod, která zahrnuje i ochranu soukromí má být správně nadřazena všem vymyšlenostem, vylobovaným nebo jinak účelovým dodatečným zákonům. Nejsem právník, ale takhle to cítím a chápu. Ten zbytek otázek je v ůředních sférách a databázích dohledatelný už teď ). Takže považuji celou věc za zbytečně vyhozené peníze daňových poplatníků.

Kromě toho..... Proboha ! Vyhrožujete lidem pokutou a ne zrovna malou jen proto, že vám odmítnou vyplnit jakýsi formulář o svých osobních věcech ? Až tam jsme došli ?!..... nebo je to teprve začátek.... Co bude příště ?... Myšlenková policie ? Mám si ze zaprášeného koutu knihovny vytáhnout  Orwella nebo A.Huxleye - Konec civilizace... a začíst se abych si oživil obraz - co nás čeká ?....

Už dlouho mám nepříjemný pocit z politiky doma (i ve světě). Z politiky, která víc než starostí o věci veřejné naučila se obchodovat se svým vlivem, bez skrupulí a destruktivně pro společnost.
Z politiky, která se naučila hezkými píár kecy zdůvodnit kdejakou ohavnost na lidech.
Nejen že nás postupně ožebračí zvyšováním daní, DPH, energie, nájmů... jobovky kam se člověk podívá. Teď si ještě někdo vymyslí, že se nám budou hrabat v soukromí !
Sčítání obyvatel v této podobě a s hrozbou pokuty za neuposlechnutí vyplnění formulářů - mě víc než co jiného připadá jako zkouška, nakolik se z občanů už stali ovčani a co všechno si ještě necháme líbit !!!

Přesnými a vyčerpávajícími argumenty o zbytečnosti a rozporuplnosti Sčítání lidu se zabýval František Matějka na blog.IDNES.cz http://frantisekmatejka.blog.idnes.cz/c/181285/Scitani-lidu-a-ma-ucast-v-CT-Bylo-to-kratke-a-zde-je-pokracovani.html


Takže aby bylo jasno - odmítám se zůčastnit "sčítání lidí" v této podobě. Za jiných okolností, slušně požádán, bez zbytečných otázek, vyhověl bych. Připouštím, že pro byrokracii je podobná "sklizeň" vzrušující a snad i opodstatněná - ALE NE TAKHLE !!

ODMÍTÁM. A BUDU K TOMU VYBÍZET I OSTATNÍ - přátele a známé... Volím veřejný apel a riskuju-li pokutu - abych zklidnil míru hněvu ve mě - za tohle mi to stojí ! Nemám příliš peněz, jsem toho času nezaměstnaný, ale se všemi důsledky odmítám tuhle další buzeraci. V případě vyměření pokuty budu hledat lidi, kteří jsou na tom podobně a zvažovat případnou žalobu u soudu.

Jsem z Havířova, u nás se mluví dost jadrně... na závěr si neodpustím: LIDI ! NEDĚLEJME JIM POŘÁD VOLY. VYSERTE SE JIM NA TO !!

S pozdravem a přáním hezkého dne

Petr Melichar
Dlouhá třída 1406/52
Havířov - Podlesí
736 01

e-mail: melchior@silesnet.cz

Text odeslán:
krajský infomail - vedoucímu Oddělení sčítání Ostrava
miloslav.glozyga@scitani.cz

na spřátelené nebo mě sympatické weby a servery, maily přátel, známých a pod... Adresy budou řazeny v blog-pm na  http://www.veselyhrbitov.com/soubory/cosede/blog1.html

Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 42
fst
30. 03. 2011, 08:28:53
ještě pro zajímavost pohled kapitalisty: http://okamura.blog.idnes.cz/c/184268/Scitani-lidu-Miliardy-v-trapu.html

zajimave
17. 03. 2011, 17:19:12
http://www.iure.org/701956

lajnový
17. 03. 2011, 13:12:00
hele, buď jebejte do sčítání lidu a státu a pak odevzdejte svoje studentské průkazy na slevy a všecky stipendia, které od toho státu dostáváte, nebo držte tlamy, nemakačenka

rozhodčí
17. 03. 2011, 07:59:21
Toro, Vít, FST - smysluplná slušná diskuze, díky
jožin - hovna, diskvalifikace
ostatní - přidat!

no jo
17. 03. 2011, 00:14:25
ale co z toho, kdyz za vetsinu lidi to stejne vyplni fotr

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek