Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - - - - BLOK - - - - - - - - - - - -

Luke Abbott

Luke Abbott

pár hodin před koncertem... Lunchmeat festival

autor: Loomer | 17. 03. 2011, 06:18:15 | návštěv: 2661 | reakcí: 0

Díky Nathanu Fakeovi získal anglický Norfolk už před časem status jakési hudební land artové rezervace. Další akvizicí je Luke Abbott a onen stereotyp o vycházkové elektronice nezapírá, naopak probouzí i další, tradičnější.

Ten proklamovaný british odér může vzbuzovat turnerovské mhy a bubáky, přiznaně míří Abbott jiným směrem: čmáranými repeticemi vzdává hold původnímu krautrocku, netají se svým obdivem např. k Harmonia, 70's superkapele, na jejímž rezidenčním gruntu se na čas zabydlel i nádeník Brian Eno. Opojení těmihle rustikálními tématy je na desce Holkham drones znát. Abbottova hudba je jako protobabicovské eskamotérství dabovaného Jiřího Korna, pár vteřin hledění doblba a sekyrkový track je hotový, žánry a zvukovými chlívky napříč. Členové Harmonia si na statku topili troubou, Abbott se má líp.

Navzdory zmíněným inspiracím není jeho hudba prvoplánové retro, aby tvořil nějakou další Ursulu Bogner, na to je až příliš velký hračička. Jak to říct jinak, když i kouřovými twitter signály dobarvuje image pokojíčkového nerda s macbookem upatlaným nutellou. Tak jako vybájený Turner (beztak jim v pucle verzi visí doma nad manželským ložem) je i Abbottovo umění ambivalentní. Na koncertech se z voskovkového krajinkáře mění v obrazoborce, všechny zploštělé rytmy přitvrdí a co je na desce volnočasová meditace, stává se nuceným transem. Stokrát zpřehýbané glitchové beaty si skoro nevrznou, nejlepší dubstep je stejně začátek Chariots of fire.

Na audiovizuálních končinových slavnostech - Lunchmeat festivalu - vystoupí Luke Abbott v sobotu 19.3., v rovnocenném spojení se španělskými NiñoViejo, nejen v zádech, ale prý všude okolo. Jeho plnobarevná eletronická forma (tracky nezanáší žádnými návodnými samply fauny či flóry) se tak protne se zakázkovým vizuálem.

Datum:
18-20.3.2011

Místa konání:
Meetfactory, Bio Oko, Bubenská 1

Umělci:
Teebs, Luke Abbott, NiñoViejo, Rudi Zygadlo, King Cannibal, Frances Sanders + Dima Borzin, Johannes Timpernagel, Turnsteak, Akuzatif, ODLM, Boris Edelstein, Steve Buchanan, Nohista, Skyence

WWW:
www.lunchmeat.cz/festival/

Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 0

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek