Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - - - - BLOK - - - - - - - - - - - -

Jako bájný Rebis

Jako bájný Rebis

... pár hodin před koncertem - Ludicra (USA)

autor: Miro Koněv | 6. 04. 2011, 18:15:26 | návštěv: 2548 | reakcí: 0

Nadpohlavnost nefascinuje jen bořiče gendrových mýtů anebo členy lóží. Svojí nepopiratelnou stopu zanechává na extrémních odnožích hudby, black metal nevyjímaje. Své o tom ví od osmdevadesátého pětičlená banda Ludicra. V jejích řadách při ještě počátečním velkém zemětřesení nahradila původní vokalistku Laurie Sue Shanaman. Nelidský hlas, doplňovaný bolestným skučením a skřeky popírá stopy nejenom ženskosti, ale lidskosti vůbec. Zapomeňte na Julii Christmas, zcela vynechte metalové baleríny. Výsostnou pečetí tohoto hybrida Neurosis a Impaled zůstává vokální teror rzí poznačeného slova.

Black metal, sludge, crust - temnota prosakující do konečků prstů. Celistvost jejich projevu koresponduje se stále silnějším technickým potenciálem. Zatímco Wolves In The Throne Room zůstávají pankáčema, tady už se probouzí netvor pekelně dravé dynamiky. Na první desce Hollow Psalms se odkopali s Awake To Grey, kde běsnění nad neutěšenou realitou učarovalo samotné hlavě Alternative Tentacles.

Ostatně Jello postuje jejich pokroky pravidelně, nejprve s ironickou "dvojkou" Another Great Love Song (2004), pak s Fex Urbis Lex Orbus (2006), díky kterým se kapela měla možnost potkat na pódiích s tak rozdílnými jmény jako jsou Krallice anebo The Fucking Champs. Obletovaná klubová jistota, kterou viděli snad všechny Kainy Spojených států. Táhlé brrrr..., červivé ovoce a temné nalíčení, stejně jako zneviditelnělé tetování Smrt pózérům pak oblomilo tvůrce nového BM impéria Chrise Bruniho inspirovaného vzestupem Relapse.

Další historii kapely zažehne jak pochodeň jejich první evropská křížová výprava Die Struwwelpetra, startující právě dnes (včera) v Lipsku (Leipzig). Hlavníma akcionářema tohoto Anthropoida jsou TJ Praha, zasalutovat jim na tribunu 007 můžete od osmi společně s Tummo. Miro se bude muset rozdvojit, ale snad zařízne na čas. Chvála pochyb!

Ludicra (USA, Profound Lore) + Tummo (CZ), 7. 4. 2011, klub 007 Praha, začátek 20h, vstup 200 Kč.

Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 0

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek