Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - - - - BLOK - - - - - - - - - - - -

HEJ MISTŘE BASSU!

HEJ MISTŘE BASSU!

...pár hodin před setem - CASPA (UK)

autor: Miro Koněv | 8. 04. 2011, 18:44:38 | návštěv: 1916 | reakcí: 0

Vtípky jak ze zlatého věku Blur, basové linky vytěžené z testování extrémních subwooferů, bláznivé stuhy wobblů, atmosféra, jak při sledování podmořských dokumentů. Gary McCann známější jako Caspa má zkrátka slabost pro hudební terra novu.

Dubstepová ikonografie ctí hned několik dvojic. Za asi nejznámějším tandemem Skream/Benga příliš nezaostávají ani další Londýňané Rusko/Caspa, zvěčnělí díky releasu FabricLive 37. Druhý ze zmíněné dvojice vlastní label Sub Soldier, což není nic jiného než zástěrka pro výzkumy na (nejenom) dubovém poli. Ozvěny díla Augustuse Pabla a dalších pionýrů se rozléhají především na jeho prvních dvanáctipalcích z let 2006 - 2007. Pošušňání.

Zatímco Skream a Benga se transformovali do Magnetic Man a Rusko odjel sklízet sladké plody extrovertna do LA, Caspa drží horkou laťku dubstepu v rekordní výšce. Jeho instrumentálky přitahují MCs jak vosu med, evidentně se snaží těžit v žánrové hloubce, dokud bude co. Nahrávky - digitální i vinylové - putují světem a dávají tušit, že kované producentské eso a DJ se jen tak snadno odstřelit mladšími a mnohem dravějšími konkurenty nenechá. Proč by taky měl, že jo?

Dva roky zralý dlouhohrající debut Everybody's Talking, Nobody' Listening sdružuje rozmanitější zájmy, od zádumčivých, téměř filmových švenků režírovaných midi ovladačem se posouvá k výživnějším vlnobitím jako je Rat-A-Tat Tat nebo The Takeover, kde to střílí Dynamite MC, stranou zájmu nezůstává ani bassline, trance anebo r'n'bíčkem načichlý pop přesně podle receptury „Jak to mají Angláni rádi". Úlohy vokálního dynamitu se během aktuálně vedených blitzkrieg setů zhostil Rod Azlan, kterého Caspa nabírá cestou do Prahy. Hlava žhne a kosti mezi jednou a třetí ranní tuší metatanec. Doufám, že hrát si přijdou i děti.

Caspa (UK, Sub Soldier)
MC Rod Azlan
8. 4. 2011, klub Roxy, začátek 22:00

Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 0

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek