Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - - - - BLOK - - - - - - - - - - - -

...všechno, co znamená být kapela.

...všechno, co znamená být kapela.

pár dní před koncertem... LA CASA FANTOM (NOR)

autor: Juditka | 22. 04. 2011, 11:24:47 | návštěv: 2589 | reakcí: 6

Každej plakát, kterej jsem kdy dělala, si pamatuju úplně přesně a do posledního detailu. Některý motivy se zaryly pod kůži, jiný ještě hlouběji. Vždycky mi ale oživěj celou asociační mapu vydařených i nevydařených večerů, událostí, novejch kámošů. Poprvý jsem o  La Casa Fantom slyšela loni v dubnu. Hráli s nima Or v Brně a nevím, proč jsem tenkrát nejela, zřejmě z důvodů blížící se maturity a naprosto neopodstatněný nervozity, že to nezvládnu. Naštěstí se ke mně (alespoň v tomhle, na rozdíl od všeho ostatního) otočila šťastná hvězda čelem. V říjnu jsme jim dělali koncert v DisCentru. Před nima Transwaggon. LCF hráli až do absolutního vyčerpání. Jenom basa a bicí a podomácku smontovaný aparáty. Crust v podobě oholený na kost. Smutný a pomalý pasáže přecházející v prazákladní vzorec řezavý jízdy. Upřímně, nejsem fanda do popisování hudby, nerozumím tomu, rozumím jen tomu, co všechno ve mně  poslech a živej zážitek zanechávaj. A to je v případě LCF něco neopakovatelnýho. Je v tom ukrytý všechno, co tyhle kluci žijou a jak žijou. Bard (basák) píše komiksy a sítotiskne všemožný motivy od svých vlastních po převzatý. Bydlej v komunitě kdesi za Oslem, kde  si vybudovali vlastní ekobaráky, žijou z toho, co si vypěstujou nebo vydumpstrujou. Kašlou na facebooky, myspacy a podobný vymoženosti. Přesto jezděj tour po celý Evropě. Dělali jsme s nima rozhovor a ti dva jsou jasnej příklad toho, že se daj dělat věci po staru. LCF nejsou jenom „hudební" kapela. Ztělesňujou všechno to, co pro mne znamená být kapela. Přesvědčit o tom se můžete v neděli 24.4.pražským klubu Final, kde jsme se s Hluchem na podzimně zimní sezonu zabydleli a s kterým se pro nadcházející akce prozatím loučíme.

Pro poslech, počtení a lásku: http://www.lacasafantom.com/

S nima vystoupěj matadoři prasklých strun a esenciálního šílenství Palahniuk, „trochu hardcore, trochu punk, trochu emo, ale hodně mazance".  Jejich aktuální album se dá stáhnout na diycore nebo na čekkorech, kdybyste měli problém s kupováním zajíce v pytli.

Opakování je matka moudrosti: http://bandzone.cz/palahniuk

(Senzacechtivý jedinci vyživovaný všemocnou internetovou šuškandou jsou určitě zvědavý na celou tu podzimní aféru s Obits. Abych řekla pravdu a asi nebudu mluvit jen za sebe - je mi to celý jedno. Měla jsem možnost je poznat a to je směrodatnější. Pokud se nebojíte sejmout štít anonymity, přijďte si je v neděli poslechnout a rovnou se jich zeptat osobně, pokud je to tak důležitý.)

My pořád na starejch stránkách, prošlý novinky a hulvátbooking: http://www.myspace.com/hluchpyco

Emoklika Juditka (hluchcrew)


Související články

La Casa Fantom - Fredlos

Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 6
vasa
23. 04. 2011, 17:22:55
A ja si myslim, ze nejvetsi curaci jsou ti, co se jednak schovavaj za velmi napadity jmena jako nevim a uz vim a o lidech, na ktery hazej popel, vedej totalni hovno. Az vyjde Hlucal, tak si ho kupte!

bro
23. 04. 2011, 14:43:33
nevim, uz vim: a clanek se ti/vam libil, ze?

uz vim
23. 04. 2011, 12:25:28
hlavne byste meli vedet ze LCF maji problemy s mocenim

nevim
23. 04. 2011, 12:17:31
a ja zas slysel ze to sou pekni curaci (koncert v madarsku nekdy loni, pokud se nepletu)

bro
22. 04. 2011, 19:36:08
nejlepsi jsou, pozdravujte je od nas.

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek