Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - - - - BLOK - - - - - - - - - - - -

MAJORDOMUS, MIASMIATIK, DECENŤÁK...

MAJORDOMUS, MIASMIATIK, DECENŤÁK...

...pár hodin před setem - DIPLO (USA)

autor: Miro Koněv | 4. 05. 2011, 15:18:29 | návštěv: 2171 | reakcí: 0

Vyrůstáte-li na komiksech, Simpsonových a zároveň víte, že Tupelo může být název distra i kapely, pak jste na dobré cestě se potkat i s Diplem (po neandrtálsku Diplodocusem). Ne, nemluvíme o názvu stavebnice, i když ani stavení není Thomasi Wesley Petzovi cizí.

Kolize ideí, válka Světů a pochopitelně i exoterní masivnost rodákovi z Mississippi evidentně rámují pochybné aktivity, které rozdmýchává celou dekádu z jediného důvodu. Kvůli sjednocení roztříštěné víry v taneční absolutno, kde vibrace nastoluje neměnnou následnost výstižného slova. Ano, ten aristokratický plivanec do tváře proletáriátu je jen taktikou mistra, který se musí vyrovnávat s nástrahami proměnlivého prostředí a který dokončil studia na univerzitní půdě Templu.

Poctivé směšování a rozdělování možná připadnou pohodlným jako zcestnost, ale podobný názor rozhodně neměli po střetnutí s Holletronixem (úžasnej nick!) Bun B, Lil Jon, Drama, Spank Rock, M.I.A., Justin Timberlake anebo Busta Rhymes, kteří jeho nadubovanými mixy sprznili generaci posluchačů jinak zcela odkázaných na začerněný zvuk americké MTV. Abych ale nebyl nespravedlivý, Angličané čtou New York Times také, takže když si Matt Black, Jonathan More a pan Petz sedli ke stolu, byl z toho jeden z největších průvanů roku 2004 - deska Florida.

Balancování mezi obskurním obdivem k hudbě ve favelách, africkým rytmům a neotřelým popem je právě tomuhle DJ více než blízká, proto je pohyb po hranách nejenom zábavou, ale i zdrojem celkově zajímavých bonusů. Pro mě za mě i tiestism, ale když už chcete jmenovat fakt klíčové obraty moderní hudby, pak pasáže z FabricLive.24 a Major Lazor aka popletený dancehall, který nestačili v lisovně skartovat či reckylovat, a tudíž ani odeslat na věčnost.

Zatím poslední zprávy hovoří o splnění dětinského snu mít vlastní kreslený seriál. Naivní, kartonová verze, v jejímž ústředí se skví umění remixu, pojede zřejmě už od podzimu na kanálu CBS a musím (alespoň za sebe) říct, že jde o nejujetější formu self-promotion od dob, kdy po ránu vymýval mozky dětí He-Man.

Diplo (USA, Mad Decent) vystoupí v rámci Lazer Boombox X Dutty Weekend 4. dubna 2001 v Lucerna Music Baru.

Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 0

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek