Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - - - - BLOK - - - - - - - - - - - -

NEOTROCKÉ SLÉZÁNÍ HROUD

NEOTROCKÉ SLÉZÁNÍ HROUD

... pár hodin před koncertem - Mount Kimbie (UK)

autor: Miro Koněv | 21. 05. 2011, 20:51:32 | návštěv: 2207 | reakcí: 0

Noční Londýn, rozmazané výjevy z klubového života, neúspěšné stopování taxíků, halucinace, těžké návraty do každodenních bitev předstrukturovaného života v tavící peci mnohamilionové konglomerace. Právě aspekt rezonujícího semi-asketismu rámovanéno tradičními i méně tradičními hluky tvoří páteř, ve které duo hledá vlastní Jákobův žebřík.

Nutno dodat, že v úrovni amatérské produkce patří ke neopomíjené špičce, ze svých ložnic dodali remixy pro The XX anebo Foals a ve svojí fenomenalitu už zkoušeli prodat i na Channel 4. Entuziasmus, touha vytrvat a vyprodávat introvertně zabarvené večírky Starého i Nového světa.

Polaroid jako mainstreamový prostředek sdělení samozřejmě nechybí v jejich fotoalbech, pozoruhodnější je ovšem to, že místo „fourtetovských" přesýpacích hodin anebo maxtundrovské nenasytnosti servírují hédonistům fragmentální koláže drceného tanečního parketu, v jejíchž středu se cítí pány zvukového vesmíru.

Šlo by o lež, kdyby na youtube neběželi 2 videoklipy, v nichž je důraz kladen na rytmické vrstvení důverně známých obrazů líčených prostřednictvím pouti anebo milostné chemie. Zdá se, že romantismus definitivně ustoupil vědeckému zkoumání mikroskopických částí života. A je to právě kompilační a recyklační věda, tvrdící, že vůbec nic neumírá definitivně. ŽIVOT je na programu PRÁVĚ DNES!

Mount Kimbie (UK, Hotflush) vystoupí v pražské Meet Factory dne 21. 5. 2001, support připraví Mike H, Stanzim, Kubatko a Subject Lost.

Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 0

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek