Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - - - - BLOK - - - - - - - - - - - -

BACCHUS V BEZČASÍ HLÁSÍ NÁLEZ

BACCHUS V BEZČASÍ HLÁSÍ NÁLEZ

... pár minut před koncertem - Crystal Fighters (ES/UK)

autor: Miro Koněv | 24. 05. 2011, 19:50:34 | návštěv: 2452 | reakcí: 0

'Jak se volá, tak se ozývá - šíleně tajemně, ale jakože zvesela. Prostovlasá, drogama prolezlá holka, které se štítí i její vlastní rodina. Zlá, dominantní a překvapená, že jí někdo něco dá.' Tak přesně tahle propašoval ostřílený promotér Graham pozitivního trojského koně Crystal Fighters plného naspeedlého elektropopu do Londýna prostřednictvím uhrančivé baskičanky Laury.

Ikony taneční scény dávno vědí, že cesta za klubovým publikem je lemovaná houfama pasáků a štětek, který si ve spolupráci s lokálním podsvětí tak nějak organizují sami. Tady, onde, East End, na West End a zpět. Hitparáda světských radovánek dolehne na nejednoho Evropánka už během víkendového reje v Clublandlu 1. Nápad přinést hrst spálené srsti původních rytmu a zkombinovat je s dusavým synthem do dokonalé mozaiky, ve které bassline často pohlcuje šamanský dusot, plynule přešel v úspěch napříč.

Neúprosná logika slepila hity prošpikovanou desku Star Of Love, a to včetně uvítacího vyznání hlavnímu městu království. Anglofilové zavětřili, své si pro objev odmixoval nejenom postpopový vědec Eddy Temple-Morris, ale zároveň i dubstepový harcovník Roksonix. Na oplátku naservírovali světu překopy The Wombats, Pony Pony Run Run, Magick Wands.

U Sebastiana tak trochu tušíte, že jde o férovej pocit rumovýho opilství, co tak trochu předstíral na poslední rodinné dovolené. Dobrý, má bod. Vlastně dva, hlavně za to, že rozptýlenou energii postrocku koncentruje hippie lupou do tracků strukturou minimalističtějších než znáte od Simian Mobile Disco. Zároveň se rád nechává společně s Laurou a také se Gilbertem, Grahamem a Miou olizovat ohnivými jazyky družiny kolem Manu Chaa.

I Love London (pozor, Kitsuné!), Solar System, At Home, In The Summer i Xtatic Truth jsou hitovky-hotovky. Jednohubková chuť zlíchovského mejdanu v backstage bude nabitá bílkovinami. Protože, když se chce ženským tančit až ouvej, pak přichází spravedivá odplata vířících tanečníků (vědí, kam dokopne Yeste?). Dokážete si představit lepší předehru, než chemickou reakci na rozjařenou srážku diska a punku na poloakademické půdě?

Crystal Fighters (ES/UK, Zirkulo) vystoupí dne 24. 5. 2011 od 20:30 hodin s předkapelou The Uniques (SK).

Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 0

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek