Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - - - - BLOK - - - - - - - - - - - -

Poslední výkřik před smyslovou extází

Poslední výkřik před smyslovou extází

...pár dní před koncertem - Primal Scream (UK)

autor: Miro Koněv | 4. 08. 2011, 19:13:09 | návštěv: 2524 | reakcí: 4

Muž z Glasgow zodpovědný za boom psychedelického rocku 80. let, dlouholetý bubeník The Jesus and Mary Chain, nevlastní dítě Micka Jaggera, dnes téměř padesátiletý hubeňour Robert Bernard Andrew Gillespie vystartoval za snem mít klasickou kapelu v dvaaosmdesátém. Jen několik málo let poté ho léčba parketem na Ibize dovedla k fatálnímu obratu se stejnými lidmi. A dnes? Říká se tomu klasika, tradice, radost.

Taneční hudba potřebovala album, které by prolomilo nedůvěru vůči klonování písniček DJs při tanečních setech. A po pár nesmělých singlech se povedlo! Screamadelica zafungovala jako centrifuga, ve které se může smíchat vše, co potřebujete znát během výletu na křídlech tanečních koulí. Koktejl soulu, gospelu, dubu a samozřejmě acid house. Navíc výhodně v zákrytu s podivnou debutovou poctou The Rolling Stones, kterou na pultech krámů jen stěží najdete.

Kopance na tanečních parketech, osmé místo v ostrovním žebříčku a historicky první Mercury Prize. Mejdan v pražské Lucerně a elektronická/rocková/elektronická/rocková bitva o nastolení pravidelného rytmu. Dvacet let je dlouhá doba, možná proto se obal Screamadelicy vloni dostal i na známky. Kdo nevěří, ať za britskými pošťáky běží...

Současnost nabízí tuny výprodejů, ale u Primal Scream se nedá vsázet běžným způsobem. Od poslední návštěvy přede dvěma roky uteklo vody, že by zatopila Saharu, a překrásná budoucnost se ještě nehrnula z projekčních prken tak vehementně jako v časech, kdy se reedice odehrávají v přítomném čase. Dobře, šeptanda o house party pro pokročilé prosákla až do podzemních zdrojů vod.

Vltavská. Sobota. Boty s neprošoustovatelnými podrážkami. Ty a já. Tělo na tělo.

Primal Scream (UK,  B-Unique) vystoupí dne 7. 8. 2001 v KC Vltavská od 20:30h, support Little Barrie.

Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 4
haló, tady je
7. 08. 2011, 16:43:47
sobota!

kyril
5. 08. 2011, 16:30:42
sobota letos vůbec nebude

jehova
5. 08. 2011, 16:19:03
ty vole,nehrotte! uz jsem se lek, ze sedmeho je fakt sobota. to bych to prosvih.

amen
5. 08. 2011, 15:09:43
neděle.

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek