Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - - - - BLOK - - - - - - - - - - - -

Smuteční ódy zabalené v hedvábí

Smuteční ódy zabalené v hedvábí

...pár hodin před koncertem - Blonde Redhead (USA)

autor: Miro Koněv | 8. 08. 2011, 06:33:16 | návštěv: 2424 | reakcí: 0

Penny Sparkle vyšla v době, kdy Kazu, Amadeo a Simone přešli suchou nohou z alternativního rocku na půl cesty k dream popu. Křehčí a bolestivější průniky osudovostí, zatažené závěsy, ohlédnutí tam, kde se už nemění. Akustika nástrojů ustupuje utaženějším soukolím smyček, elektronika hladí kočku po srsti. Hlas se vznáší nad vodami a vyniká cizelérskost klasického hudebního vzdělání.

Nebývalo tak vždy. První kroky pro Shelleyho Smells Like Records a vášnivé vzplanutí pro noise rock lemují téměř celou první dekádu existence. Za zlom se dá považovat citem překypující Melody of Certain Damaged Lemons, které doslova teče jako lepkavá šťáva. Následující Misery Is A Butterfly zachycuje Kazu jen tak tak zachráněnou zpod kopyt splašeného koně. Scéna jak v hlavách Mono...

Následující směřování se může zdát jako rozmělňování stokrát slyšeného, ale jemnost melodií je kvalitní stejně jako dobře skladované víno. Přestože desky 23 a zmiňovaná Penny Sparkle hledají nejjemnější svazky inspiračních žilek, masírují jemně především bubínky. Noise nahradil nu-gaze. Z japonské slečny je zralá žena a Italové elegantně zešedivěli. Šikovné a vytříbené ano, past na černobylce aneb kolik refrénů znáš, tolikrát jsi příznivcem.

Blonde Redhead (USA, 4AD) vystoupí v Lucerna Music Baru 8. srpna 2011 od 20 hodin.

Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 0

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek