Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - - - - BLOK - - - - - - - - - - - -

Ahoj v době (nadkomunikačního) nadbytku! - Bad Luck Rides on Wheels (DE)

Ahoj v době (nadkomunikačního) nadbytku! - Bad Luck Rides on Wheels (DE)

pozvánka

autor: Dav | 25. 10. 2011, 22:16:41 | návštěv: 2535 | reakcí: 1

Chtěl jsem Vám všem jenom říct, že zítra děláme v atomovým krytu na Parukářce takovej malej, bahnivej rituál a byla by škoda, neposlat  informace o podzemí dál! Než začnu s klamavou reklamou a marketingovým mlácením prázdný slámy, chtěl bych ještě k těm, které to zajímá a třeba nám i fandí (díky!) následující: tu klinickou smrt jsme s HLUCHem dali (zbývá zvládnout ty personální, hehe) a valíme dál! Vůle k bytí, dialogu, přátelství a práci zvítězila nad odsouzeníhodným zevláctvím, tupým chlastáním, egoismem a chladnou mlčenlivostí, takže uvidíme, jak se nám povede ony vznešené ideje naplnit v praxi, hehe; nicméně zítra to můžeme pojmout třeba i jako takovou malou oslavu, začátek něčeho novýho (a vy dobře víte, že oslavy milujeme a velice dobře je umíme).

Večer otevřou táborští Nod-Nod, kde najdete Verču a Dejva z Veena. Záda jim zde jistí pánové z Five Seconds to Leave a dle drbů ze scény je to výjimečná parta. Nod-Nod jsou regulérní kapela a podle personálního obsazení Vám je asi jasný, že to nebude jen tak. Sám mám představu silnýho, intenzivního hluku, představuju si obrovskej, zpomalejnej kolos plnej nepředvídatelnejch mohutností! Ty lidi, co tam hrajou, jsou nám všem krajně sympatičtí, každý z nich navíc brilantní muzikant; jsou pravým úkazem toho, že být muzikant, nerovná se být píča; všichni zvládají svou disciplínu velmi dobře, ale vždy pracující pro celek, velmi úsporně a precizně!

Druhou kapelou jsou Crowskin z Postupimi. Jedou část evropskýho tour s BLROW a hudebně k nim naprosto pasují. Valí nekompromisní, monotónní metal, který do extrému vybičovává ženský řev. Hrubostí zvuku a neotesanejma riffama připomenou dřevní primitivismus EYEHATEGOD; nekonečně-klaustrofóbní nálada a zvláštní pocit sevřenosti či trpnosti mi silně evokuje balkánské DÁŽD.

Poslední do party jsou Bad Luck Rides on Wheels. BLROW hrají pomalý, více instrumentálně laděný sludge-metal, který místama silně pozvedává bolavý řev. Oproti hrubosti Crowskin jsou více pompéz, více uhlazený a krotký, ale pořád ještě v mezích. Viděl jsem je před rokem V Jelení, kde hráli s Aguiree a musím přiznat, že z hlediska hlasitosti to bylo dost brutální. Myslím, že mají klasický problém - snaží se dělat precizní a „čistě znějící" nahrávky, který pak působí poněkud neškodným a plytkým dojmem, zatímco drtivost živýho hraní je úplně jinde. Miluju kapely, který to na živo tlačí do extrému a při koncerech ničí sebe i diváky, a myslím, že to je případ i BLROW. Celou představu monotónního, bolavého teroru podtrhává místo, který jsme zvolili: Atomovej kryt Parukářka na Žižkově je malá, špinavá díra, 18m pod zemí, za hlukovým pultem obyčejně sedí vykašenej, někdy značně dysfunkční Jarda Švec umělec. Začneme v půl osmý, na baru banda idiotů oslavující další bezvýznamné vítězství. Vstup klouzavej, dle Vašich finančních množností..

Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 1
Twiggy
26. 10. 2011, 12:16:40
pozyvam do Cadce 28. 10. 2011 (piatok) do Deja vu:
BAD LUCK RIDES ON WHEELS, CROWSKIN + support VELA HODIN (local punk rock) + GREEN MONKEY (sludge n roll)

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek