Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - - - - BLOK - - - - - - - - - - - -

A Půda žije

A Půda žije

pozvánka

autor: Marek | 31. 10. 2011, 14:40:01 | návštěv: 2417 | reakcí: 0

3. 11. 2011, 19.30
Půda, 1. Máje 30, Olomouc
tramvajová zastávka U Dómu, na dveřích bude vylepený plakát, pak do dveří a přes dvůr nahoru do baráku...

4. 11. 2011 - Nový Jičín (Galerka)

Jeden kámoš tady od nás z Olomouce bydlí v centru města a nahoře v baráku má velkou Půdu. Dělá na ní občas koncerty, literární čtení, výstavy anebo různá divadelní představení - takový studentský underground žejo. A Půda žije. Je to parádní místo setkání a když jsme domlouvali někdy na jaře koncert Gurun Gurun, napadlo nás, že by bylo úplně ze všeho nejlepší, to udělat právě tam...
Takže ambient na Půdě na začátku listopadu a kotel teplého čaje pro všechny, kterým bude zima ? Proč ne.

Myslíme, že to bude dost neopakovatelný večer. Už jenom kvůli tomu, že Půda příští rok končí. Gurun Gurun jsou z místa nadšeni a my se těšíme, protože jdeme zase do něčeho nového a zároveň víme, že lepší prostor na podobné koncerty v Olomouci není.

Vím, že jste zvyklí chodit na koncerty později, ale doražte tentokrát dřív - třeba v 19.30 a dejte si v klidu čaj anebo jen tak pokláboste s kámošema. Gurun Gurun začnou hrát pár minut po osmé a díky tomu, že máme se sousedy tichou domluvu, která spočívá v tom, aby se na dvoře nemluvilo, nekřičelo, nekouřilo, nemlátilo dveřmi a celkově tak asi úplně vůbec nebylo, skončí nejpozději pár minut po deváté. Myslete na to, prosím, a případně to řekněte i dál. Prakticky na tom závisí existence Půdy... Díky!

Tak přijďte včas. Venku bude zima, na Půdě taky a pod barákem budou jezdit tramvaje...

dialog crew a lidi z půdy

GURUN GURUN

Oceán postdigitálních zvuků a běhání ve smyčkách ohýbajících se stále stejným směrem. Experimentální ladění šumu moderní doby a pomalé repetitivní melodie, hypnoticko-minimalistická atmosféra. Digitálně upravené kytary, analogové oscilátory, gramofony a hledání nových rozměrů a světů v improvizaci, která je pro ně radikálním aktem svobody. Gurun Gurun založili na sklonku roku 2007 spoluhráči z Miou Miou klávesista Jára Tarnovski a kytarista Tomáš Knoflíček. V průběhu roku 2008 se ke kapele připojil ještě multiinstrumentalista Federsel (Handa Gote, B4) a po dokončení debutového alba se čtvrtým členem stal Ondřej Ježek (OTK). V této sestavě Gurun Gurun momentálně koncertují a pracují na další nahrávce. Podíleli se na kompilaci současné experimentální elektroniky labelu Ressonus, věnují se také remixování, skládání hudby pro alternativní divadlo, taneční představení a výtvarné instalace. V roce 2009 se GG představili v rámci mezinárodní akce Art's Birthday, koncertovali společně s Timem Heckerem, Grails, Boduf Songs, Scottem Kellym, Trespassers William, Handa Gote, Kora et le Mechanix, WoO a dalšími. Debutové album Gurun Gurun vyšlo u londýnsko-tokijského labelu Home Normal.

Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 0

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek