Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - - - - BLOK - - - - - - - - - - - -

Ajatus Karkaa znamená myšlenku na útěk

Ajatus Karkaa znamená myšlenku na útěk

SOKEA PISTE tour

autor: RDZ | 28. 03. 2012, 14:36:09 | návštěv: 3145 | reakcí: 1

Do přicházejícího jara na Moravě a na Slovensku zasáhne v prvních dubnových dnech krutý severský mráz. Příčinou je tour finské kapely SOKEA PISTE, která k nám přijíždí vůbec poprvé. Přesto se nejedná o žádné nováčky na hardcore/punkové scéně, jelikož tahle parta z Tampere čítá členy dnes již legendárních Manifesto Jukebox a Kyklooppien Sukupuutto.

Zejména Manifesto není potřeba dlouze představovat, jejich četné invaze společně s Endstand znamenaly pro tuzemské hardcore fans záruku divokých a melodických koncertů, které zdobily první dekádu nového milénia.

SOKEA PISTE jsou na rozdíl od MJ špinavější, temnější, tvrdší a pro většinu posluchačů i těžší a hůře stravitelné sousto. Rozhodně se nejedná o nějakou trendovní tuctovku. Jejich forma punku je nejblíže staré škole, nekompromisnímu a nesmlouvavému vyjádření sebe sama bez příkras. Jejich poselství není univerzální, nemá ambice oslovovat angloamerické burgery, neservíruje se s ubrousky, aby si posluchač náhodou neumazal televizní stolek.

Texty na pomezí osobní a společenské reflexe jsou osobité. Sdělení se odehrává tam, kde jsi schopen vyjádřit všechny své pocity bez ústupků, v mateřském jazyce, kterým je zde samozřejmě finština. Máš s tím problém?  ...Tvůj problém.

Po debutním sedmipalci mají od loňska na svém kontě i LP Ajatus Karkaa, které nakrmí gramofon velkou porcí skřípavého zvuku. Autentické zkušebnové kouzlo padne dokonale nedlouhým skladbám, které rozezní všechny otazníky ve tvé hlavě. Recenze je tady.

Punk networking nastartoval tohle tour v Rakousku, u nás bude první koncert v brněnském Vegalité, další povinnou zastávkou jsou Přísnotice, Trenčín a závěr proběhne v předvelikonoční neděli na rožnovském Vrahovi. Během těchto 4 čísel se po boku Suomies objeví špička tuzemského pelotonu v čele s TUMMO, GRIDE, TELEFON, RISPOSTA, SHEEVA YOGA a INNOXIA CORPORA.

Více na :

http://sokeapiste.bandcamp.com/


Koncerty:
05. 04. - BRNO, Vegalite - SOKEA PISTE, INNOXIA CORPORA, TUMMO

06. 04. - PRISNOTICE - SOKEA PISTE, INNOXIA CORPORA, Telefon, RISPOSTA

07. 04. - TRENCIN, Slovakia - SOKEA PISTE, INNOXIA CORPORA, Telefon, GRIDE, SHEEVA YOGA

08. 04. - ROZNOV, Vrah - SOKEA PISTE, INNOXIA CORPORA, Telefon

Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 1
RDZ
12. 04. 2012, 17:05:35
Po CZ turne zustalo nekolik poslednich kusu druheho releasu LP Ajatus Karkaa - pokud mas zajem pis na innoxia.corpora@centrum.cz

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek