Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - - - - BLOK - - - - - - - - - - - -

Žádaný napětí a motýli v břiše

Žádaný napětí a motýli v břiše

White Lung (can, deranged records) v Dejvické Klubovně

autor: brambora & ju | 26. 08. 2012, 21:29:56 | návštěv: 2496 | reakcí: 0

príma dvojka slídilů vám přináší: 
white lung (can, deranged records), vas szuszanne (cz), václav klaus (cz)

24/9/2012 dejvická klubovna

asi před dvěma lety jsem začala spřádat plány na zin s tématem 'holky a hardcore punk' a mimo jiné jsem kvůli psaní sloupku oslovila i ju. zin jsem nikdy nedodělala, ale s ju jsme se občas potkaly někde na koncertě a prohodily pár slov. já už tehdy věděla, že ji chci poznat líp; víte jak to je - sympatie, stejnej hudební vkus a běsnění v prvních řadách zapocenejch klubů dělaj svý. slovo dalo slovo, a tak jsme spolu více méně propily zimu i jaro, propíraly všemožný kapely a vymejšlely jeden a tisíc hudebních projektů, jejichž nosnejma sloupama budeme v blízký budoucnosti. abych přestala plkat a uvedla věci na pravou míru: koncert white lung je podle mě to nejlogičtější, s čim jsme mohly my dvě pospolu napoprvý vystrčit růžky. white lung jsou pro mě totiž výstižná metafora našeho kamarádství: krátký, rychlý, intenzivní. škube to se mnou a nikdy se toho nenabažim. k samotnejm white lung jsem se dostala v období svý posedlosti kanadskou scénou, tzn. zhruba když jim na deranged records vyšla první velká deska (it's the evil, 2010). byla zima, já zmateně bloudila městem i svym vlastnim životem a tyhle tři holky a jeden kluk mi dodávali energii. šíleně rychlá kvílivá kytara, ječák a nakopávající bicí ze mě vyháněly všechny zimní démony. letošní album sorry, s kterym white lung poprvý zavítaj do evropy, pokračuje ve vytyčený stezce. na plnej plyn a ještě rychlejš - nikdy bych si nemyslela, že to vůbec jde, ale funguje to. mám víc než matný tušení, že to bude fungovat i naživo 24. září v dejvický klubovně, kde budou bílý plíce určitě výživnou tečkou za moc příjemnym večerem.

---tak pravila brambora a ju dodává---

některý zprávy vám přinesou žádaný napětí a motýly v břiše. a dobrý nápady bejvaj vychozený po cestách nočním městem, trochu padá déšť a trochu únava. a nakonec - vůbec nejlepší věci se stanou vlastně náhodou, když s nima moc nepočítáte. nebudu to protahovat. čekala jsem tři roky a sen se mi splnil. klubovnu před white lung nezahřeje nikdo jinej, než vas szuszanne, kapela z kopřivnice a dost možná nejlepší kapela v čechách. suchopárný děcka milujou štítky, tady máš, ale pochybuju, že budeš moudrej: emorokenroll? hluk stříbrnýho větru? vzácný ptáctvo plachtící za horskej horizont? nevím. když hraje srdce a bicí tepou jako tvoje neklidná krev. jsem teď a tady. po zátylku mi probíhá příjemný mrazení. tohle bude skvělý a silný, jako první nádech po dlouhý době strávený pod hladinou. kam jsi plula předtím? nechceš vědět. a bojím se to říkat nahlas.

souputnickou silou pro tenhle večer jim bude powerviolencová prezidentská pětice václav klaus, mocnější než jeho bělostnej knír. u těchle nihilistickejch skoropankáčů musím držet obrazotvornost v boudě a na vodítku. historie - první koncert jsme jim dělali v klubovně; jízda, která proběhla, je už dávno přesunutá do kategorie mýtu. neříkej: péwéčko nebo pévécéčko, je mi jedno, když nevím, kde je nahoře a kde je dole. svět není černobílej, tahle planeta je modrá jak mý čerstvý modřiny z pitu. souhra náhod, která donutí propotit tvý i cizí triko. přijď se přesvědčit. srandakapela, která ti bude milá jak hlazení proti srsti.

n

Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 0

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek