Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - - - - BLOK - - - - - - - - - - - -

Mohla by to bejt skutečná hluková bohoslužba!

Mohla by to bejt skutečná hluková bohoslužba!

Hluch crew pořádají putovní cirkus Hluchovánky

autor: Hluch crew | 4. 10. 2012, 12:18:05 | návštěv: 2764 | reakcí: 0

Vážení,

příští sobotu děláme s naší bezva partou čtvrtý díl putovního cirkusu HLUCHOVÁNKY. Trochu jsme se hecli a vrátili ideu tam, odkud původně vzešla. Jak asi víte, všichni jsme vyrůstali v prostředí ožralé Prahy. Fascinovaly nás příběhy invalidních sourozenců, a ačkoliv systém nad náma všema dávno zvítězil, pochodeň je nutný nýst dál. Když se koukám zpátky, každý hluchovánky byly fajn, ale nejvíc asi ty první dva roky na Miladě. Další ročník byl v klubovně, to bylo sice super, ale už to nebylo bůhvíjak divoký a nespoutaný (do smrti nezapomenu scénu z Milady: ožralej bugrr s hubou obalenou od kusů kuřecího masa žere z misky zbytky kočičího žrádla a nějakej anarchista mu k tomu přizvukuje a hrozně se chechtá: tyvole, ty žereš žrádlo našim kočkám!!!). Pak byly desítky běžnejch koncertů, některý uvíznou, některý se zarejou hluboko, některý prolítnou a člověk na ně s dalším ránem zapomíná. Je to takovej zajetej rituál, kterej je bohužel častokrát nudnej, protože institucionalizovanej. Člověk si ale musí umět udělat radost a snažit se věci dělat pořád jinak, překvapovat se! A možná proto letos zase trochu jinak: venku, na agregát, pod širým nebem, kousek od kamenolomu v areálu rozpadlý vápenky.

Jako první zabuří Jsoucno - pokud jste neslyšeli, postačí vám tato informace: skvělá podzemní hudba. Čtyři nýmandi, smrad zatuchlý plísně z garáže, pot a chlast. Estetizace všeho, co vás k hudbě přivedlo a co v ní stále všichni hledáme: zpětný vazby, skřípění, nedorostlý a rozpadlý struktury, laciný aparáty a kytary z blešáku na Kolbenově ulici. Tomáš l Palucha jsou skutečnej skvost. Krásnej, vybroušenej tvar. Klidný, monotónní vybrnkávání, minimalismus, jak ho tady nikdo nedělá.

David s Veronikou - to je duo z Veena a Nod Nod. Více komornější, intimnější, strohost je možná to správné slovo. Pokud jste v poslední době viděli Nod Nod, máte asi představu, o jakou nervní disciplínu půjde. Palahniuk asi není třeba příliš představovat. Hardcore punk v tom nejlepším slova smyslu. Zběsilej šílenec za mikrofonem a v pozadí armáda psích vojáků připravená plnit rozkazy destrukce.

Na závěr jsme museli po léčebnách, špitálech a pražskejch čtyřkách posbírat poslední žijící pravěký lidi. Skutečný primitivisty a nefalšovaný magory. Děti deště ve spojení se starou industriální partou Paprsky ing. Garina. Hromada šrotu, vojenské uniformy, deklamace a zběsilej hluk. Když jsem je viděl v Crossu, měl jsem vyhoukáno na půl roku dopředu a kalhoty mi málem uletěly.

Na místě bude nějaký vegan jídlo, teplý nápoje aj teplý lahváče. Vemte si ale určitě i nějaký pití s sebou! Máme taky takovou kacířskou myšlenku a prosbu na vás: vzhledem k tomu, že Paprsky budou hrát poslední, bylo by skvělý, kdybyste si všichni přinesli kusy kovu, železa a šrotu a postupně se k nim všichni přidáme (oni o tom sice nevědí, ale určitě se nebudou vzpírat). Mohla by to bejt skutečná hluková bohoslužba!

Do Dalejskýho údolí se dostanete Metrem B (zastávka Luka), dále autobusem 249 nebo 256 na zastávku Slatinová. Odtud po fáborkách a šipkách až na místo. Začneme zhruba v pět. Pokud bude pršet, celý se to přesune do nedalekýho tunelu, kterej vede přímo k lomu. Po desátý se bude možná promítat film nebo prostě zapálíme oheň, vytáhneme akustiky, bude se kecat, chlastat, hrát a řvát!

Tak ahoj v sobotu! dav

Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 0

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek