Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - - - - BLOK - - - - - - - - - - - -

La Casa Fantom se zase na měsíc ulili ze svojí ekologický komunity

La Casa Fantom se zase na měsíc ulili ze svojí ekologický komunity

Hluch crew zvou na Cibulku

autor: Váša | 29. 10. 2012, 15:10:25 | návštěv: 2989 | reakcí: 5

Norové Lars a Bard alias La Casa Fantom se zase na měsíc ulili ze svojí ekologický komunity v lese poblíž Osla, aby se svým špinavým a osobitým mixem crustu, noisu a přírodního black metalu potrápili starej kontinent. Tentokrát se zaměřili na východní Evropu, Rusko a Balkán, ale vikingskýmu tažení se nevyhne ani Praha. Koncert jsme se rozhodli umístit do bejvalý usedlosti na Cibulce v Praze-Košířích, podle nás ideálního místa k podobnýmu ceremoniálu.

Jde i o to, že nás čím dál víc začínají bavit koncerty v místech, kde to není úplně obvyklý, nebo - jak je tomu v případě Cibulky - tam, kde se nějaká koncertní tradice teprve rozjíždí. Cibulka v minulosti již několikrát ukázala, že má velkej potenciál stát se po vzoru bývalých squatů na Miladě nebo Ladronce novým alternativním centrem. V současnosti to vypadá, že by se tady mohlo začít blýskat na lepší časy, a je podle nás důležitý alespoň trochu tomuhle místu k novýmu životu pomoct, byť i jen tak prostou věcí, jako je uspořádání koncertu. Shodou okolností to je ale koncert kapely, která se sem z našich oblíbenejch uskupení hodí asi nejvíc.

La Casa Fantom hrajou v primitivním složení basa - bicí, ale místama až přestává rozum stát, co všechno lze z tohohle nástrojovýho obsazení vyždímat. Velkou úlohu v kapele hraje neskutečnej basovej aparát, kterej basákovi Bardovi staví bubeník/diy elektrikář Lars. Na současný turné si kapela stloukla nový bedny (rozuměj BEDNY - dvě obrovský ledničky, kdo ví, co se skrývá uvnitř), do kterých šťávu posílá zhruba šest nebo sedm zesilovačů připomínajících mimozemskou sci-fi. Hudebně pak La Casa připomínají fúzi severskýho crustu, lopaťáckýho noise rocku a ufounskýho násilnýho freejazzu. Vše s nádechem lesního chladu a podivný poustevnický vyrovnanosti. Tohohle pocitu se často na koncertech LCF nemůžu zbavit, a dost mě baví. Pokud se vám poštěstilo je vidět na některém z jejich dosavadních koncertů v Čechách, víte, o čem mluvím.

Support obstarají Five Seconds To Leave, naše další spřízněný duše, který se vracejí do Prahy po delších zdravotních problémech. Osobně se na ně strašně moc těším. Večer otevřou Or z Nuslí. Všechno se odehraje ve čtvrtek 1. listopadu a začneme v 19:00 přesně, proto přijďte včas. Vstup 100 - 150, ale jestli nemáte prachy, nic se neděje, doražte stejně.

---------------------------------------

Omlouváme se, ale Akci na Cibulce jsme se rozhodli připojit k anglickejm Doom na strahovský sedmičce. Tim pádem bohužel odpadaj jak Five seconds to leave tak Or. Navíc by bylo dobrý vědět, že koncert na Strahově bude začínat ještě před osmou, protože je o kapelu víc. Děkuju za pochopení a doufám, že se to k vám dostane a všichni se uvidíme.

Vojťák (hluch crew)

Související články

La Casa Fantom - Fredlos

Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 5
kříž po funuse
30. 10. 2012, 12:38:20
??? dyt je to napsany na tom plakatu i v ty pozvance...

maxim
29. 10. 2012, 18:45:16
Z dneška na dnešek, to je dobrý. Moje chyba, přidám.

Odpověď uzivateli maxim:
30. 10. 2012, 01:11:08
Alžběta
Heh, v pořádku. Hlavně že je čas to ještě stihnout (takže díky i hluchu za upřesnění)...

hluch
29. 10. 2012, 18:19:49
hu. je to 1.11. tak od 7

Alžběta
29. 10. 2012, 18:02:25
Možná jsem přepracovaná nebo slepá nebo tak hloupá (nebo vše), ale nechybí tady datum? Nebo je to pozvánka z dneška na dnešek?

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek