Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - - - - BLOK - - - - - - - - - - - -

Taneční večírek pro hluchý

Taneční večírek pro hluchý

Hluch crew zvou do V lese

autor: Dav | 17. 09. 2013, 21:26:37 | návštěv: 3172 | reakcí: 2

Čest práci.

V neděli 29. září 2013 proběhne v Café V Lese taneční večírek pro hluchý. Od půl osmý budou buřit Gegen Wind, pak noisová Vlněna a nakonec německý komandéři Dÿse. Dál už je to takový nedůležitý čtení..

Gegen Wind: to jsou dva poeti z bránický garage. Stavební dělník a filosof se potkali po kolizi jednoho vlaku, kterej chtěl jet příliš rychle. Krom lásky k hlučnýmu rokenrolu sdílí také lásku k Dÿse, takže je fajn, že si s nima konečně zahrajou. Na Gegen Wind mám jednu fakt pěknou vzpomínku. Asi tak před třema rokama jsme s nima hráli na jedný venkovní akci takovýho nízkoprahovýho klubu v Radotíně. Všude kolem byly panelový kostky a mezi nima takový ty trapný unifikovaný plochy "zeleně". Děcka z nízkopraháče to moc nezajímalo, ale jejich rodiče se snažili a tvářili se shovívavě. Všichni jsme tam tak nějak nervózně přešlapovali, někteří z nás si rači zacpali tlamy šlichtou z grilu. Pódium se rozpadalo pod nohama (Kejmy se z něj tenkrát během hraní skulil jak pytel cementu) a za pódiem si to po hvízdaly vlaky nach Süden. V jednom momentě se ale udál takovej speciální moment. Gegen Wind hráli song, kde se mihla fráze"mávám jim na pozdrav". Ta se potom ještě několikrát opakovala, a přesně v ten moment za nima projel děsně hlučnej nákladní vlak. Na tenhle okamžik nikdy nezapomenu, přibilo mě to k zemi.

Druhý do party jsou noisaři Vlněna. To je nová brněnská kapela, kde najdete Majtyho, co dřív zpíval a hrál na kejtru v Human Steak (tady bicí), dál Toma (jinak kytara Unna, Baalzac) a Vášu z Or. Pro mě je Vlněna v současnosti jedna z nejlepších kapel. Dokonalý texty o Brně, schovaný do zabijáckejch riffů, který zůstávaj věrný v bojovný linii Vaz, The VSS, Hammerhead nebo Gnu. V říjnu by měli vydat split s dalšíma hulvátama z Brna Kurac!

Na Dÿse jsem osobně dost zvědavej. Chlapíci se na pár let stáhli a moc o nich nebylo slyšet. Dnes se ale vracej a je dobře, že maj sebou taky novej 7inch Sag Hans zu mir! (2013). Myslím, že vliv Dÿse na podobu místního hlukovýho kultu je, řekl bych učeně, signifikantní. Otisky sápavejch riffů nejde zkrátka přeslechnout. Koncerty Dÿse navíc bejvaly vždycky výjimečně slanou a smradlavou událostí (pokud se nevzpomínáte, podívejte se, prosím, dole na video). Po letech zase poslouchám Lieder sind Brüder der Revolution. Musím přiznat, že z tý desky to není bůhvíjakej masakr, ale stejně jsem si jistej, že naživo ty dva makaróni rozpoutají skutečnou hlukovou diktaturu. Jarri je kurevsky tvrdej bubeník a hraje přesně na riffy, který André sype z rukávu. Celý je to zuřivý, hlasitý a groovy. Občas to trochu zašmodrchaj, alkurae ne zas až tolik, aby se vám úplně zamotaly nohy. Jestli někdo umí od první sekundy diktovat parketu, pak to jsou Dÿse. Jak kdysi napsal Max z DIYcore: Dÿse, to je dětská válka, která se v dospělosti mění v pohmožděnou lásku k lidem.

Související články

Dÿse - st
Dÿse - Sind Brüder Der Revolution
Dÿse - LIEDER SIND BRÜDER DER REVOLUTION

Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 2
dav
19. 09. 2013, 15:52:50
ooo pardon. čurák.. ano jistě.

zungundlak
18. 09. 2013, 11:21:38
neni to "Kuratz" ale "Kurac"

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek