Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - - - - BLOK - - - - - - - - - - - -

Kritických listů papír, dva.

Kritických listů papír, dva.

Algiers

autor: Aleš Klár | 15. 02. 2019, 10:03:02 | návštěv: 331 | reakcí: 0

Odporně dlouhou dobu poslouchal potomek člověka podle škatulek, až se mu zprotivily a on začal poslouchat Ji. Jedinou trvalou touhu, hlad po znění, hudbu samotnou, trousící hvězdným prachem tu radost, jinde žal. Algiers odhazují zábrany beatovým minimem ve prospěch hitovosti. Proto je vidíš na MTV, proto shazují diverzní bomby žánrového vakua vzniklého implozí.

Pokud bych v perexu sázel na pouhou polovinu atmosféry z Kopce, musel bych frenetické třeštění mladé sobotní noci přesunout na jindy. Jenže když už se v atmosféře všeobecné hédoničnosti zapomíná na obyčejné lidské chápání se, pak přiznám každé z nahrávek Algiers hmatatelné bzučení pásek kotoučáků, vlajek Free Palestina a vůbec všeobecného kulturního přehledu, jímž přerůstají vzhledem k velikosti té nejmenší z Luceren ve vražedné obývákové asasíny. Pálí se vlajky, falešná hrdost, německá netečnost, koncept se hroutí v jiný, kolaps dopravy, dosadíš snad jinou trojici z Atlanta City?

Oceány tónovacích odstínů Temné, obelisk Země, skrz sáhodlouhý rodokmen, věřím, že i letos v Brně se stanou zázračnou podívanou, Caligariho kabaretem v lákavé, vlhkostí obtěžkané tmě. V paměti sahám po září 2017, pomalý konec dlouhého čekání na elektrizující střet. Algiers se chovají jak víno nahřáté lampou – tu pableskují, jinde varovná pěst. Skladba bez motivu, žádná skladba. Basslinová křivka, exaltované výkřiky, nečekaný brejk bicích, nekonečná, zvuku chvílemi až odepřená pláň s kovovou ozvěnou. Kopec bez vrcholu, požehnaný energií lezců, zdolávajících takřka nemožné. Nikdy nezevšední sklidit dvé.

Algiers (us) vystoupí 15. 2. 2019 v brněnském Kabinetu múz, o den později v pražském v Lucerna Music Baru od 18:00.

Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 0

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek