Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - - - - BLOK - - - - - - - - - - - -

Co dělat?

Co dělat?

Jak bojovat s neofašismem

autor: GNWP | 17. 01. 2006, 21:49:59 | návštěv: 2585 | reakcí: 2

Jak bojovat s neofašismem?

Ve vašem okolí, v klubech, hospodách, v zaměstnání, ve škole i na ulicích se každý z nás může zasadit o to, aby dnešní neofašisté a neonacisté nemohli hlásat své lži, šířit rasovou nenávist a páchat své násilí. V každodenním životě, vždy a všude bojujte s neofašismem. Jakými způsoby?

Ideologický boj

Argumentujte proti fašistům. Národnostní, rasové či sociální předsudky jsou živnou půdou nacismu. Netolerujte ve svém okolí ultrapravicový populismus. Ničte fašistickou propagandu, strhávejte neonacistické letáky, plakáty a samolepky. Odstraňujte jejich nápisy nebo přepisujte na antifašistické. Podporujte boj společenských, etnických a sexuálních menšin, které bojují za své zrovnoprávnění v majoritní společnosti. Postavte se všem formám antisemitismu, xenofobie, rasismu, šovinismu a sexismu.

Kulturní boj

Organizujte koncerty, výstavy, přednášky, které budou spojeny s antifašistickými myšlenkami. Dělejte benefity pro antifašistické skupiny. Tiskněte a kopírujte vlastní protifašistické a protirasistické tiskoviny, letáky, plakáty a samolepky. Distribuujte materiály antifašistických skupin.

Fyzická konfrontace

Síla je často jediný argument, kterému náckové rozumí. Ukažte jim, že je to jejich chyba. Je nezbytné si uvědomit, že osamocený jedinec proti fašistické hrozbě mnoho nezmůže a proto je také důležitá organizovanost ve větším celku lidí se stejnými záměry. Vytvářejte proto vlastní organizované skupiny nebo se přidejte k existujícím. Podpořit militantní antifašismus neznamená jen fyzicky fašisty konfrontovat. Mnoho lidí se tohoto způsobu boje z různých důvodů zdráhá. Odsouzení pacifismu, který byl tak rozšířen ve 30. letech 20. století a morální podpora fyzické konfrontace je ovšem potřebná. Je mnoho jiných činnosti jak náckům znepříjemnit život, které jsou stejně platné jako militantní odpor.

Propagace GNWP a antifašismu

Propagujte antifašismus! Distribuujte antifašistické materiály, případně vytvářejte vlastní. Pokud pořádáte koncert, dejte na leták a plakát logo GNWP jako podporu této kampaně a antifašistických myšlenek. Stejně tak pokud jste nezávislý zine, label a tvoříte tiskoviny nebo LP/CD. Stáhněte si náš leták nebo samolepku, nakopírujte je a rozdávejte na svých koncertech. Vytvořte si vlastní GNWP leták. Udělejte trička nebo jiné hadry s logem GNWP a prodávejte je ve svém distru. Výtěžek potom věnujte do tvorby jiných antifašistických materiálů. Udělejte GNWP benefit a peníze věnujte nějaké antifašistické skupině. Umístěte reklamku na tento web na svých stránkach. Používejte značku GNWP!

Každý může udělat něco proti náckům! DIY!

http://gnwp.czechcore.cz/

Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 2
HCLivess
14. 03. 2006, 23:02:35
no s tim pacifismem jsi to prehnal

super stránky
23. 01. 2006, 19:14:41
Super stránky docela pravidelně aktualizované o antifašismu http://www.antifa.cz

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek