Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - - - - BLOK - - - - - - - - - - - -

poznámka k blábolům páně halíka

poznámka k blábolům páně halíka

glosa

autor: Palo Pilch | 22. 05. 2007, 17:17:21 | návštěv: 4077 | reakcí: 19

katolická celebrita halík opět dokazuje, že katolická církev je jen banda idiotů. v otevřeném dopisu rektorovi UK žádá, aby magnificence něco udělala s účastí studentů univerzity na výstavě mrtvých těl.

katolický věrozvěst slušně řečeno sednul jak hrnec na prdel všem kritikům jeho fašizující instituce. ve svém dopise hovoří o „humanistické tradici naší civilizace“. pokud jsou takové organizace jako právě církev nositelem této tradice, máme se opravdu čím chlubit.

jestliže hovoří halík o barbarství, asi zapomněl na inkvizici, conquistadory, miliony lidí umírajících na AIDS v africe, děti vražděné po porodu, matky umírající při potratech svépomocí, ilegální obchod s potraty a dětmi, pohlavní zneužívání nezletilých kněžími, o zneužívání dospělých mužů týmiž členy největšího pedofilního společenství ani nemluvě, vybírání odpustků, hromadění majetku, obžerství, sex ve zpovědnici a chytrost až to bolí... tak jaképak barbarství pane halík?

ještě jedna poznámka k etice. vystavené exponáty jsou zhotoveny z těl neidentifikovaných lidí, kteří NEDALI souhlas k takovému nakládání se svými ostatky. to je věc, kterou si pak každý musí přehodnotit sám. čím jsou ale pak relikvie? kostely a katedrály na celém světě jsou taky plné ostatků lidí, kteří sice nic nepodepsali, ale identifikovaní jsou!!! klanět se holenní kosti sv.vojtěcha nebo lebce sv.václava mi přijde více hovadské, než navštívit výstavu neznámých mrtvol.

(článek vyjadřuje názor autora)

Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 19
jef
10. 11. 2008, 21:52:09
pro každý případ citace, která se může hodit:

– Prostřední kněžstvo jest povzbudivějším příkladem než kněžstvo svaté, neboť v kněžstvu trvá Církev, a kdyby bylo svaté, řekl bych si: jen ta jeho svatost je příčinou rozkvětu křesťanstva; ale ono není svaté, jest hříšné. Což tedy. Což právě hříchem jen trvá Církev? Vždyť hřích jest smrt, a smrt neplodí život. Jistě jest v něm tedy něco mocného, co odolává jeho hříšnosti a udržuje kontinuitu života duchovního.

– Opravdu, není třeba mluviti o svatých, když se chce podati důkaz svatosti Církve. K takovému důkazu stačí špatní kněží a špatní biskupové.

– Vidíme zhýralé řeholníky, kněze bez nauky, biskupy směšné, papeže často všelijaké. Vám se to jeví čímsi hanebným, ale já to cením naopak jako cosi podivuhodného a úctyhodného. Mne Alexandr VI. více vzdělává než Řehoř Veliký, neboť když Církev spravují světci a ona trvá, jest to normální a lidské, ale když Církev vedou zlosynové a osli, a ona se skvěje svatostí, to není ani normální, ani lidské.

Theophile Delaporte (Julien Green), Katolíci moroví, Stará Říše na Moravě 1932

Petr Suk
1. 06. 2008, 16:59:03
Pane Pilchu, Vy byste se skutečně měl naučit argumentovat K VĚCI. Každý člověk se dá napadnout tak, že odsoudím širší sociální okruh, do nějž patří. Vsadím se, že v širší rodině Pilchů (stejně jako v každé jiné rodině) se našel nějaký hajzl. Kdybych "argumentoval" jako Vy, napsal bych: "Od žádného Pilcha nic číst nebudu, podívejte na tam toho Pilcha, to byl takový hajzl, že by se jméno Pilch mělo zakázat!" Přijde mi, že Vám nejde o hledání nějaké pravdy, o zvažování pro a proti, ale o to, abyste mohl vykřičet do světa nějaký svůj první dojem, který si sestavíte na základě iracionálně nahromaděných asociací (sex ve zpovědnici - to jste viděl v nějakém pornofilmu?). Sám mám proti katolické církvi plno výhrad, definitivně jsem se vůči ní vymezil během brutálních osmi let na Biskupském gymnáziu, ale takhle se to formulovat nedá, tím akorát shodíte sám sebe.

HB
4. 02. 2008, 14:20:35
Souhlas s mty, hroznej blábol tenhle článek. Proč mám pocit, že sem píšou jen nasraní pseudo-alternativní adolescenti?

neznaboh
28. 06. 2007, 08:45:08
mty: no a proč ne, vždyť je to po smrti už jenom kus masa...

mty / ateista
11. 06. 2007, 11:50:38
myslim, ze halik ma v podstate pravdu a blbost je spis tenhle clanek. vetsinu uz rekl dost trefne ctib. k ty vystave: jsem dost liberalni, ale nad timhle mi teda zustava rozum stat. nechte treba rozrezat mrtvolu svoji babicky, naaranzujte ji jak hraje basket a pak za to vybirejte vstupny. to vsechno samozrejme bez jejiho souhlasu. porad to nekomu prijde v pohode?

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek