Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - - - - BLOK - - - - - - - - - - - -

Napalm Death

Napalm Death

Time Waits For No Slave

autor: various | 17. 01. 2009, 14:06:11 | návštěv: 2663 | reakcí: 2

Britská grindcore legenda NAPALM DEATH vydává v lednu tohoto roku zbrusu nové album s názvem „Time Waits For No Slave“, které je již 14. zásekem v jejich bohaté diskografii. Ačkoliv tato deska ještě není oficiálně v prodeji, vzbuzuje již nyní mimořádnou pozornost a ve většině recenzí a komentářů je hodnocena jako jedna z nejsilnějších za poslední roky.

Skvělou zprávou pro české a slovenské fanoušky NAPALM DEATH je fakt, že birminghamská čtveřice startuje 16. ledna v Hradci Králové své česko-slovenské turné, během něhož se představí v celkem 6 městech a k slyšení bude mimo tradičních pecek i materiál z nové desky. Více informací o blížícím se „Winter Assault Tour“ naleznete na webu www.obscure.cz.

Pro bližší představení nového alba jsme oslovili 4 nejpovolanější persony české grindové scény, které jsme požádali o krátkou recenzi. Vybranou čtveřici tvoří Čurby (Obscene Extreme director), Jürgen (drums – UPRISE, HEAVING EARTH aj.), Mozek (guitar - JIG-AI) a Vlakin (bass, voice - INGROWING). A za diycore horovic a kosak.

Čurby (OBSCENE EXTREME)
NAPALM DEATH na novém albu řádí!!! Energické výbuchy plné chytlavých riffů!!! Drtivá exploze!!! NAPALM DEATH jsou jasným důkazem, že i 25 let na extrémní scéně nemusí znamenat, že se jen a pouze opakujete... „Time Waits For No Slave“ je jasně nejsilnější napalmovské album za poslední dekádu,... nelze jinak než vřele doporučit!!! Napadá mě jen zakřičet...Grinddddddddddddddd!!!

Jürgen (UPRISE)
Napalm Death pro mě vždy představovali synonymum spojitosti extrémních hudebních žánrů. Prakticky neznám člověka, který by neměl jedinou jejich desku ve své sbírce. „Time Waits For No Slave“ je jedna z dalších pečetí upřímnosti a opravdovosti, kterou necítím u jiných tak silně jako u této kapely. Víc než jindy mě devastují kytarové riffy, nezřídka vycházející z období mezi alby „Harmony Coruption“ a „Diatribes“. V kombinaci se skvělou produkcí pasuju tuhle desku na jednu z nej roku 09........a Barney tentokrát seřval celej svět!!!!

Mozek (JIG-AI)
Napalm je muzika která mě vždycky potěší (hlavně naživo), prostě mazec od začátku do konce, kterej nepoleví. Všechny songy se valej v klasickým Napalm stylu. Zvuk je taky v cajku. Nic extra novýho tahle deska nepřináší, ale je to masakr kterej vás zaručeně rozkope.

Vlakin (INGROWING)
Byl jsem moc zvědav, co NAPALM´s vytvoří po minulém nátěru nazvaném "Smear Campaign". A nutno říct, že mě pánové opět potěšili. Album sice v celkovém vyznění nedosahuje takové intenzity jako předchozí skvost, ale i tak je to pořádný masakr, přesně jak to má být!!! "Time Waits For No Slave" je deska zuřivá, ale dokáže i uklidnit, chvílemi jsem zaslechl odkazy na jejich experimentální období kolem poloviny devadesátých let, především na album "Fear Emptiness Despair". Celkově bych se ale "Time Waits..." krásně zapadá do ND alb z období po roce 2000. Prostě další výborné album, které musí potěšit všechny NAPALManiaky! Listen or die!!!

Cyril Kosak (diycore)
Kulomrdný zvuk, trhavinové riffy, dělostřelné bicí a smrt. Jednu chvíli sem je přestal poslouchat, protože sem tam nenacházel nic novýho. Loni sem je viděl naživo, monumentální přetlak a nejostřejší zvuk, co sem žral. Začátek je jako když se urve vrtule z letadla, letí a kosí. A nezastaví. Ničivé tempo sice střídají střednětempé pasáže, ale hlavní dojem je utrženej vagon. Valivá kanonáda. Já osobně oceňuju punkové pasáže a opakující se jednoduché momenty, jenže ty jsou zpravidla zahlušeny kytarovým běsem, komplikovaným hardcore a grindovou splaškou. Hymnické vokály kvituju s povděkem, ještě víc mi lahodí nelidský ječák, který často graduje démonický chrčel Barneyho.
Na první poslech sem se zabouch do Downbeat clique, ale postupem času vylízaj nahoru složitější zvěrstva v druhé půlce alba. Co zůstává, je opojení zvukem. I kdybych měl veškerou napalmovou muziku v prdeli, sluchovody mi šeptaj, že kdyby měly klitoris, tak teču. Jenže to já i tak.

horovic (diycore)
Tuhle muziku sem poslouchal ve dvanácti. Na druhou stranu nechápu, jaktože nestárnou. Jsou to androidi.

Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 2
coracodile
24. 01. 2009, 20:57:49
Napalm Death je bend koji je sredinom osamdesetih u Britaniji oformio i definirao cijeli žanr nastao iz hardcore punka. Ekstremno pomičući granicu sirove brutalnosti svoje glazbe nepojmljivu za to doba, bend je hvaljen od strane kritike i obožavan od strane publike. Ovi grind core pioniri već su tada stekli kultni status, a nakon legendarnog prvijenca u svoju glazbu uvode elemente death metala. Postaju predvodnici žanra eksperimentirajući sa zvukom, mijenjajući dio postave, ali ne i pristup glazbi. Dvadeset godina kasnije, njihovo ime je sinonim za ekstremnu glazbu, blast beatove i žestinu kojom i dalje stjeću nove fanove. Po prvi put u KSET-u predstavit će vam svoj opus i novi album Time Waits For No Slave.

Petr
19. 01. 2009, 08:01:38
Ačkoli jsem novou desku ještě neslyšel, tak o celé kauze ND jde jednoznačně říct, že je to banda nestárnoucích grinderů, kteří svým neutuchajícím nadšením dělají pro hc a grind scénu v rámci celé své historie strašně moc a velký dík z mé strany za to! Je rovněž potěšující návrat na scénu generačně spjatých Brutal Truth a Carcass. Každopádně kdo můžete, nenechte si koncert ND na právě probíhajícím turné ujít, bude to stát opět za to! No a údajně se proslýchá jejich letošní účast na již tak každoročně nabitém OEF, tak see you all there...

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek