Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - - - - EXPRESS - - - - - - - - - - - -

Rožnovský punk Telefon přináší

Rožnovský punk Telefon přináší "Smysl malých činů"

tisková zpráva

autor: phr | 11. 11. 2010, 18:06:42 | návštěv: 1234 | reakcí: 0

Rožnovská scéna byla vždycky originální a kapely z oblasti rožnovska většinou rozeznáte na první poslech. U zrodu fenoménu „rožnovská scéna" stála mimo jiné důležité party taky skupina TELEFON.

Kapela vznikla v roce 1992, v půlce devadesátých let vydala LP „Háková panenka", které časem získalo v podstatě kultovní status, odehrála hromadu koncertů, složila písně na novu nahrávku, ke které už ale nikdy nedošlo - v devětadevadesátém roce se Telefon rozpadl a nikdo nepředpokládal, že se kdy dá znovu dohromady.

Členové kapely spolu dál pokračovali v různých jiných skupinách, nakonec se tři čtvrtiny sešly v COMPLICITÉ CANDIDE. V roce 2008 od CO-CA odchází bubeník. Zbývající muzikanti si prohodí nástroje, přiberou nového basáka - a Telefon je zpět. Se starým přístupem, ale s novou energií a hlavně s novou deskou! Album „Smysl malých činů" vychází právě v těchto dnech na labelu Papagájova Hlasatele, a to pouze na vinylu.

Na albu najdete 16 tracků energického punku, který částečně navazuje na tvorbu Telefonu z jejich prvního období, ale vše je okořeněno léty zkušeností a hlavně modernějším zvukem. Krom klasického černého asfaltu vychází i barevná verze, ke které bude přiložena také linorytová nášivka.

www.telepunk.wz.cz

www.phr.cz

Související články

Spoluvina nevinných - Complicité Candide (Co-Ca)

Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 0

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek