Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - - - - EXPRESS - - - - - - - - - - - -

Za metalovým prvočinitelem... Heavy/doom „superkapela

Za metalovým prvočinitelem... Heavy/doom „superkapela" SHRINEBUILDER konečně ve Futuru

tisková zpráva

autor: Silver Rocket | 11. 11. 2010, 18:09:51 | návštěv: 750 | reakcí: 0

SHRINEBUILDER (USA, Neurot)
Ema Camelia (CZ)
16. listopadu 2010
Praha, Futurum - start 20.00, vstup 450 Kč

Dubnovou návštěvu Shrinebuilder zhatila islandská sopka s nevyslovitelným názvem, tentokrát je ale pakt s přírodními silami uzavřen a heavy/doom „superkapela" se konečně představí 16. listopadu 2010 ve Futuru.

Shrinebuilder je výsledkem kongeniální spolupráce čtyř výjimečných muzikantů, jejichž domovské kapely jsou určující pro dnešní směřování alternativních odnoží tvrdého rocku. Kytarista a zpěvák Scott Kelly je jednou ze dvou vůdčích postav kultovních Neurosis, bubeník Dale Crover spojil svůj život s Melvins, kytarista a zpěvák Wino hrál v legendárních St. Vitus, ale i v The Obsessed, Place Of Skulls, The Hidden Hand a Spirit Caravan, a konečně baskytarista Al Cisneros působil ve stoner pionýrech Sleep a nyní velí Om.

Na debutové eponymní desce, která vyšla na labelu Neurot, se střetávají a mísí vlivy všech čtyř osobností: je tu zuřivá neproniknutelnost Neurosis, valivá hutnost Melvins, hypnotická uhrančivost Om a samozřejmě Winova stará dobrá doomová škola. Žádný aspekt není vystrčen do popředí, vše je podřízeno mohutnému CELKU, uvnitř kterého se posluchač cítí jako v oku hurikánu. „Poslouchám to album zdaleka nejvíc ze všeho, co jsem kdy natočil," svěřil se jednou Scott Kelly. „Když jsme to nahráli a já to poprvý slyšel, řekl jsem si jen - Do prdele..." hodnotí zase stručně Wino. Deska Shrinebuilder je zkrátka „velká" po všech stránkách: gigantické riffy a hlavně velká očekávání, která ale byla stokrát překonána. Před Shrinebuilder bude hrát Ema Camelia, poprvé v Praze s novým albem „Krakatoa". Koncert začíná ve 20.00 a lístky jsou za 450 Kč.

Shrinebuilder: www.myspace.com/shrinebuildergroup

Ema Camelia: www.myspace.com/emacamelia

Silver Rocket: www.silver-rocket.org

Hluch Crew: www.myspace.com/hluchpyco

Související články

Ema Camelia - CD
Ema Camelia - Krakatoa

Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 0

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek