Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - - - - EXPRESS - - - - - - - - - - - -

 V sobotu 3. prosince v Praze poprvé vystoupí jeden ze zakladatelů labelu Anticon, Odd Nosdam

V sobotu 3. prosince v Praze poprvé vystoupí jeden ze zakladatelů labelu Anticon, Odd Nosdam

tisková zpráva

autor: Starcastic | 15. 11. 2010, 09:01:27 | návštěv: 755 | reakcí: 0

ODD NOSDAM (USA, Anticon)
SAROOS (DE, Alien transistor)
BONUS ft. PLUGNPLAY (CZ, Starcastic)
pá 03. 12. 2010 Klub 007 Strahov, Praha, Chalupeckého 7

V sobotu 3. prosince v Praze v klubu 007 Strahov poprvé vystoupí jeden ze zakladatelů kultovního labelu Anticon, americký producent Odd Nosdam. Na evropském turné doprovází německou kapelu Saroos, která představí aktuální album See Me Not. Novou desku Konec civilizace na koncertě uvede také pražský rapper Bonus.

Odd Nosdam (vlastním jménem David Madson) patří mezi nejvýraznější producenty na indie-rapové scéně. Působil v kapele cLOUDDEAD (společně s vokalisty Doseone a Why?), je jedním ze sedmi zakládajících členů kalifornského labelu Anticon, jako producenta si ho vybrali Sole, Sage Francis, Peeping Tom (Mike Patton) a další, spolupracoval s Múm, Boards of Canada nebo Thee More Shallows. Nosdamův zvuk, postavený na poctivém hledání a dolování samplů v zaprášených vinylových antikvariátech je zvlášní a podmanivá kombinace psychedelie, ambientního dubu a abstraktní elektroniky s pevnými kořeny v undergroundovém hip-hopu.
http://www.anticon.com

Trio Saroos tvoří ostřílení matadoři současné berlínské indie scény: Florian Zimmer (Iso68, Jersey), Christoph Brandner (Lali Puna, Console) a Max Punktezahl (the Notwist, Contriva). Na labelu Alien Transistor debutovali eponymním albem v roce 2006, letos vydali desku See Me Not, pod kterou je jako producent podepsaný právě Odd Nosdam. Crossover zvuku všech svých domovských kapel, více či méně experimentujících, zabalili Saroos na nové desce do podivné melancholické (možná až kvazi scifi) nálady. Pečlivě vyvážený a dávkovaný mix samplů se živými nástroji nemá slabé místo, a See Me Not je tak ve svém žánru bezpochyby vrchol letošní úrody.
http://www.myspace.com/saroos

Bonus,  coby sólové rapující alterego Bourka ze Sporto, poprvé vstoupil na podium loni v létě. Od té doby vydal dvě EP a odehrál zhruba padesát koncertů, na nichž ho v poslední době doprovází laptopová kapela Plugnplay. Tu tvoří Pe.Klo (Kundolab, Hissing Fauna) aka Lineup a Kluk (Sporto) aka Headliner, kteří v reálném čase improvizují s beaty a samply, a posouvají tak sound mnohem víc k experimetální elektronice. Koncert 3.12. bude pojatý jako skromná release party první Bonusovy plnohodnotné desky Konec civilizace, na které se kromě Pe.Kla podíleli např. Lyrik, Idea nebo Karaoke Tundra.
http://bonus.temnysily.cz

U příležitosti mezinárodního dne boje proti fašismu dnes Bonus připomína dětem na co by neměly zapomínat, novým videoklipem ke skladbě "Dětem" z připravovaného alba "Konec Civilizace" : http://www.vimeo.com/16595260

http://www.starcastic.cz
http://www.anticon.com
http://www.alientransistor.com
http://www.klub007strahov.cz

Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 0

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek