Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - - - - EXPRESS - - - - - - - - - - - -

Die alten Maschinen: i stroje mají duši

Die alten Maschinen: i stroje mají duši

tisková zpráva

autor: X Production | 15. 11. 2010, 14:55:53 | návštěv: 819 | reakcí: 0

Materiál na koncepční album vytvořil nový projekt Die alten Maschinen z dílny Moimira Papalescu. Virtuální spolupráce tohoto cyber-bandu s předákem legendárních novovlnných Devo, Geraldem Casale, přežila prvotní oťukávání a po vinylu „To Be Or Not" kapela vydává 11. listopadu první oficiální album, které nese název „Songs About Love And Machines". Vypráví veselé i smutné příběhy o robotech, jejich pánech a také o lidech, kteří se někdy sami chovají jako stroje.

Čtrnáct dní po vydání tohoto limitovaného digipacku, na němž se tradičně podílel špičkový ilustrátor Adolf Lachman, bude následovat album remixů (mj. od Tata Bojs, Midi Lidí, Ecsona Waldese a především Sonji & Hanka z Kill The Dandies!, kde se jedná o první spolupráci po čtyřech letech od rozpadu The Nihilists). Remixy budou od 25. 11. zdarma ke stažení exkluzivně na Bandzone a na Štědrý den digitální cestou vyjde také druhé album, se soutěží o exkluzivní vánoční dárek - stylového mechanického robota.

Na rozdíl od souběžně se rozvíjejících Magnetik jsou Die alten Maschinen orientovaní více na elektro. Samotní členové pak svoji hudbu nazývají jako robopop. „Žijeme ve věku robotů, dnešní doba ale postrádá romantiku, kterou známe z prvních sci-fi příběhů. Právě proto se takové emoce objevují v naší hudbě a tak trochu pohádkových příbězích. Jsme zkrátka ti, kteří ještě naplno vnímali estetiku prvních ABC nebo Zemanových filmů a díky tomu je v nás stále přítomen jakýsi technooptimismus a retrofuturismus," říká Moimir Papalescu.

Die Alten Maschinen kromě něj a Geralda Casale představují také nepostradatelný Peter Van Krbetz (PVK) a další hrdina 80. let: bubeník a frontman kanadských The Extras Leon Stevenson. Po příchodu obou zahraničních vokalistů se projekt, který už za časů Nihilists vytvářel hudbu k fiktivní počítačové hře, transformoval v regulérní kapelu a jejich skladby v písničky.

Zaoceánská spolupráce mezi hudebníky probíhá výhradně virtuální cestou. „Vymyslím skladbu, pak ji předám Petrovi Venkrbcovi, který dohraje své party a již tak z 80 % zaranžovanou ji pošlu po síti za oceán. Texty si píše každý zpěvák sám, my s Petrem ale často vymýšlíme témata těchto mini sci-fi příběhů. Zpěvy v případě Geralda pomáhal nahrát a namíchat jeho bratr Bob Casale, v případě Leona je většinou míchám sám. Gerald do jedné věci ještě dohrál pár syntetických zvuků a arpeggio, Leon je zase specialista na zvukové efekty a různé doprovodné samply. Zkrátka funguje to perfektně a Die alten Maschinen jsou díky tomu vlastně takový opravdový cyber-band," dodává Moimir Papalescu.

Více informací:

www.bandzone.cz/diealtenmaschinen

www.facebook.com/diealtenmaschinen

www.myspace.com/diealtemaschinen

www.xproduction.cz


Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 0

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek