Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - - - - EXPRESS - - - - - - - - - - - -

RUiNU vydávají nové album Eelmusic na značce Zeromoon

RUiNU vydávají nové album Eelmusic na značce Zeromoon

tisková zpráva

autor: Elsa Aids | 20. 11. 2010, 13:03:53 | návštěv: 675 | reakcí: 0

„Přes jeho jméno to není tak docela úhoř, ale poněkud knifefish."

Improvizačně-noiseové trio RUiNU, kombinující elektroniku, ozvučené předměty různého původu a dechové nástroje, působí od roku 2007 jako jeden z projektů kolem vydavatelství KLaNGundKRaCH, v jehož okruhu (mezi dalšími uskupeními, jako byli Kaspar von Urbach a jsou Head in Body nebo No Pavarotti) funguje jako infiltrační báze pro rozkladné, beztvaré a rozličně hemživé zvukové podněty.

Jejich nové album Eelmusic obsahuje 4 skladby nahrané v únoru 2010 na koncertech v Novém Jičíně a Ostravě a zmasterované Jorgem Boehringerem z projektu Core of the Coalman. Skladby svoji těkavou, a přitom tíživě hlubinnou strukturou ukazují, že „úhoř" v názvu alba je zcela namístě. Zdánlivě volně ubíhající, ale také v každém okamžiku nabitá produkce RUiNU se - stejně jako těžko čitelné úhoří tělo - pohybuje mezi vysokým napětím průvodního vlnění, díky němuž lze i v kalné vodě vyhledat kořist, a tupou ránou, která ji omráčí.

RUiNU přitom mimoděk dokazují, nakolik tato anatomie odpovídá tradici destruktivních pohybů úhoře: Freud dostal stipendium na vědecký výzkum v zoologické stanici v Terstu, zabýval se výzkumem úhořů a došel k prvním tezím o „nespokojenosti v kultuře". A ještě v době, kdy většina klubů měla potíže s elektronickou amplifikací, si punkový bohém Charles Cros představoval, jak „orchestr, o němž by člověk myslel, že jej tvoří chrousti, vyluzuje nepostižné tóny, skřípoty a hvizdy". Spíš než o chroustech se ale dá mluvit o úhořích a o skrytém hemžení mezi jejich elektrolytickými těly.

Nová nahrávka RUiNU vychází jako volně přístupný netrelease na labelu Zeromoon Jeffa Suraka (aka Violet). Pro sběratele, fetišisty a všechny příznivce fyzických médií připravuje vydavatelství KLaNGundKRaCH i limitovanou cd-r edici.

Elsa Aids

Download (MP3 & FLAC): http://www.zeromoon.com/?p=401

http://ruinu.klangundkrach.net

http://klangundkrach.net

http://www.zeromoon.com

Související články

Kaspar von Urbach - Selfbondage
Kaspar von Urbach - Last Laugh
RUiNU - The Sucking-Stone Sequence

Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 0

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek