Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - - - - EXPRESS - - - - - - - - - - - -

Páteční Rocky Votolato přesunutý do cafe V Lese, Praha

Páteční Rocky Votolato přesunutý do cafe V Lese, Praha

tisková zpráva

autor: axe | 25. 11. 2010, 20:01:31 | návštěv: 941 | reakcí: 0

Rocky Votolato (USA)

support: Cowboy Poetry (DE)

pátek 26. Listopadu 2010, 20.00
café V Lese, Krymská 12, Praha-Vršovice
zastávka tramvaje Krymská (4, 22)

Zpěvák punkové kapely si píše do šuplíku věci, které se pro kapelu úplně nehodí, pak se sebere a začne dělat „chlápka s kytarou". Chuck Ragan, Tim Barry, Tom Gable... Je to vzorec, který funguje. A Rocky Votolato je typický chlápek s kytarou. Začínal v kapelách Lying on Loot a Waxwing (ne ta osmdesátková metalovka!). Narozdíl od výše zmíněných se ale proslavil až jako... ano, chlápek s kytarou. Letos vydal novinku True Devotion. Rockyho doprovodí jiný „chlápek s kytartou" Philipp Dunkel, Němec žijící v Praze. Říká si Cowboy Poetry.

Rocky sám o sobě tvrdí, že nálepky jako folk s punkovými kořeny říznutý indie sice zhruba vystihují, co dělá, ale stejně to ve finále zní prostě jako Rocky Votolato (a Rocky Votolato zní trochu, jako když vás někdo hladí brusným papírem). V dětství poslouchal Johnnyho Cashe, v devadesátých letech se jeho rodina přesunula do Seattlu, aby ho smetla vlna grunge a následně legendy jako Fugazi nebo Jawbreaker. Tenhle koktejl je nicméně dokonalý. Suicide Medicine. Jeho písničky jsou prý o lásce, ztrátách a chlastu. Univerzálie.

Here's the first of many songs you wanted me to write
Just for you I hope to god you like it
It's as pretty as it is cruel

(She Was Only in It for the Rain)

Rocky Votolato: www.myspace.com/rockyvotolato

Cowboy Poetry: www.myspace.com/thisiscowboypoetry

Více informací: www.kyeo.net

Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 0

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek