Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - - - - EXPRESS - - - - - - - - - - - -

Protestfest 2007

Protestfest 2007

Tisková zpráva

autor: redakce | 18. 04. 2007, 08:49:44 | návštěv: 1135 | reakcí: 0

ProtestFest 2oo7 -> IDET? G8? ZAKLADNY? -> 27. 4. - 11. 5.

ProtestFest 2oo7, festival alternativni kultury a aktivismu, predstavuje premosteni mezi nejruznejsimi organizacemi, hnutimi, skupinami a jednotlivci pusobicimi v tzv. protestnim hnuti a mezi aktivitami alternativni kultury. Tento festival je organizovan neformalni skupinou antiautoritarsky smyslejicich dobrovolniku a dobrovolnic s cilem vytvorit prostor pro artikulaci kritickych nazoru na deni okolo nas. Letosni rocnik je tematicky zameren na problematiku konani mezinarodniho zbrojarskeho veletrhu IDET, dale na kritiku politiky zemi G8 a v neposledni rade i na vyjadreni nesouhlasu s pripadnou vystavbou radarove zakladny USA ve stredni Evrope. Pokud jsou vam nektere z temat ProtestFestu blizke, nevahejte a podporte jeho konani svou ucasti na nektere z pripravovanych akci.

PROGRAM: (neni-li uvedeno jinak, vstup na akce ZDARMA)

- 27. - 30. 4. > Carodky proti IDETu > misto bude upresneno na www.protestfest.cz

- 2. 5. > filmFest > 19:00 v klubu Melodka Militainment, a.s.: Militarismus popularni kultury > 19:00 v klubu Melodka

- 3. 5. > filmFest > 19:00 v klubu Melodka Prevzeti: Obsad, bran se, produkuj!

- 5. 5. > streetFest > Moravske namesti Zion Train (UK), Jonas (FR) Ska´n´daal, Flaming Cocks, Propaganja TiDiTaDe, DJ Five, THC Crew + Pawlac Zewls, Redrum sound

- 5. 5. > after streetFest > FAVAL music circus > beneficni vstup 50 Kc na ProtestFest 2oo7 DJ Perch + Dj Dubdadda (UK), Root´s and future, Vosa sound, THC Crew+Pawlac Zewls, ...

- 7. 5. > filmFest > 19:00 v klubu Melodka Cesta na Guantanamo

- 8. 5. > koncert + filmFest > 17:00 v klubu Melodka filmy: Oi Polloi : Global Dissent, Zeme a svoboda koncert: I walk the line (FIN), Iluzia (SK), Zelezna Kolona (SK), Mad Pigs (CZ)

- 9. 5. > Jidlo misto zbrani program bude prubezne doplnen na www.protestfest.cz

- 11. 5. > zaverecny koncert > FAVAL music circus program bude upresnen nawww.protestfest.cz

Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 0

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek