Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - - - - EXPRESS - - - - - - - - - - - -

Křehká dívka s nesmírně silnými skladbami - DES ARK (USA) a tři koncerty u nás

Křehká dívka s nesmírně silnými skladbami - DES ARK (USA) a tři koncerty u nás

tisková zpráva

autor: Silver Rocket | 19. 12. 2010, 22:39:02 | návštěv: 732 | reakcí: 0

DES ARK (USA)

22. prosince 2010

Praha - Rekomando shop

Start 20.00, vstup 150 Kč

Americká kytaristka a písničkářka Aimee Argote, vystupující pod jménem Des Ark, už letos Prahu uhranula na vynikajícím koncertě V Jelení, kde se skutečně ani nedutalo. Teď se křehká dívka s nesmírně silnými skladbami vrací ve vánočním čase a s novým albem. Desku „Don´t Rock The Boat, Sink The Fucker" (Lovitt Records), představí Aimee 22. prosince v pražském obchodě Rekomando, o den později v Jindřichově Hradci a na Štědrý den v Berouně (Jiná káva).

Aimee Argote je kytaristka a zpěvačka z Philadelphie, která používá název Des Ark pro svou kapelu i pro svá sólová vystoupení. A právě v nich je její největší síla: Des Ark živě je „vyzbrojena" jen kytarou a hlasem, ale jejich souhra a účinek jsou na míle vzdáleny všem klišé, které se neodbytně vybavují při vyslovení spojení „dívka s kytarou". Brutálně zraňující témata, otevřené texty a uhrančivá hra na kytaru - Des Ark je pozoruhodnou spojnicí mezi prvními deskami PJ Harvey a nejlepšími momenty Cat Power. Představte si, že by Bikini Kill hráli své nejpůsobivější věci jen akusticky...

Aimee vydala jako Des Ark vlastně dvě „regulérní" alba: debut „Loose Lips Sink Ships" z roku 2005 produkoval J. Mascis z Dinosaur Jr., letošní novinku „Don´t Rock The Boat, Sink The Fucker" si vzal pod svá ochranná křídla částečně i Kurt Ballou z Converge. Horečná aktivita Des Ark je ale zachycena i na spoustě dalších nahrávek - třeba na split CD s kapelou Bena Davise z Milemarker.

22. 12. Praha - Rekomando

23. 12. Jindřichův Hradec - Bar 69

24. 12. Beroun - Jiná káva

Des Ark: www.myspace.com/desark

Silver Rocket: www.silver-rocket.org

Související články

Des Ark - WXDU vol. 3 & Battle of the beards

Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 0

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek