Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - - - - EXPRESS - - - - - - - - - - - -

Etnická a elektronická hudba, jungle i jazz - nové album SATO-SAN TO

Etnická a elektronická hudba, jungle i jazz - nové album SATO-SAN TO

tisková zpráva

autor: Indies records | 21. 12. 2010, 07:22:24 | návštěv: 842 | reakcí: 0

Interpret: SATO-SAN TO

Název alba: SALEP

Kat. č. MAM478

© + (P) 2010 Indies Scope

DPC: CD 299,- Kč

EAN: 8595026647824

www.indies.eu -   http://www.myspace.com/satosantocz

Trio SATO-SAN TO, složené ze zkušených hudebníků - Thom Herian (bicí, samples&loops), Oskar Török (trumpeta, klávesy) a Jaromír Honzák (kontrabas) - je svou originalitou a experimentálním přístupem jediným projektem tohoto druhu na českém území. To potvrzuje i na svém debutovém album nazvaném Salep, kde trio rafinovaně využívá a prolíná mystiku etnické hudby a velkých elektronických ploch, jazzová podbarvení a řízný podklad divokého junglu. Trio letos v červnu zvítězilo v soutěži Česká spořitelna Colours talents a vydání alba je součástí první ceny této soutěže.

„Deska Salep je inspirována řadou různobarevných vlivů," vysvětluje Thom Herian, „především hudbou Blízkého a Dálného orientu, skandinávskými náladami a atmosférou, jazzovými improvizacemi a hudbou moderních subkultur." Název alba znamená lahodný nápoj, který se připravuje ze speciálních ingrediencí a ojedinělým způsobem. A  přesně tak přistupovali Sato-San To při tvorbě své desky, která je sestavena ze tři roky zrajícího materiálu. „Skladby, které se na album objevují, vychází především ze společných autorských seancí, které s Oskarem čas od času provádíme," dodává Herian. Na albu hostuje například kytarista Petr Zelenka, Jan Chmelarčík na zheng a francouzský MC alžírského původu Al Amdiez.

Projekt SATO-SAN TO nejprve vznikl v hlavě bubeníka Thoma Heriana a trumpetisty Oskara Töröka. V roce 2008 natočili demosnímek a role kmotra nahrávky se rád zhostil jazzový kontrabasista Jaromír Honzák, kterého projekt obou muzikantů zaujal natolik, že se rozhodl jejich hudbu podpořit svým vlastním účinkováním. Dnes je Honzák stálým členem projektu.  A co znamená Sato-San To? Vysvětlení přímo od Thoma Heriana. "Jednou náš kamarád Ulf, který se učí japonsky, pořád dokola opakoval různé výrazy. Oskara jeden z nich chytl, ten nejjednodušší si zapamatoval a vybral jako název pro kapelu. Znamená to 's panem Sato'."

SATO-SAN TO za svou krátkou existenci už stihlo předskakovat norskému experimentátorovi Bugge Wesseltoftovi, koncertovat v Německu a na některých místech České republiky a i se stát rezidentem klubu Jazzdock.

KŘEST alba SALEP - 9.3.2011 - JazzDock, Janáčkovo nábřeží, Praha

Seznam skladeb:

1/ Intro                                1:30                      
2/ Zheng Orient                               3:27
3/ Shinning            & nbsp;           5:38
4/ Karmapa Chenno       5:20
5/ Salep                              4:22
6/ Uppsala                         6:09
7/ Alibaba                          5:59
8/ Mahatma                      4:18
9/ Project X                       6:56
10/ Ministr                         5:00
11/ Somellier                   6:36
12/ Outro                           1.40

Sato-San To:
Oskar Török - trumpeta, klávesy/trumpet, keyboard
Jaromír Honzák - kontrabas/double bass
Thom Herian - bicí, sampler/drums, sampler

Hosté/Guests:
Al Amdiez - vocals (3), Petr Zelenka - akust. kytara/acoustic guitar (2, 6, 7), Jiří Šimek - el. kytara/el. guitar (5, 10), Jan Chmelarčík - zheng (2, 3)

Recorded at Indies Scope studio, 7/2010.
Produced by Sato-San To.

Mixed and mastered by Bronislav Šmíd

Sound engineered by Dušan Souček

All songs written by Herian & Török.

BIO:

Projekt SATO-SAN TO nejprve vznikl v hlavě bubeníka Thoma Heriana (vystupující také pod uměleckým jménem Drama Jacqua) a trumpetisty Oskara Töröka. V roce 2008 se rozhodli své nápady zviditelnit - ve vlastním studiu  natočili demo a v témže roce pokřtili v klubu Cross. Role kmotra desky se rád zhostil jazzový kontrabasista Jaromír Honzák (čerstvý držitel Anděla za sólovou desku Little Things), kterého projekt obou muzikantů zaujal natolik, že se rozhodl jejich hudbu podpořit svým vlastním účinkováním. Dnes je Honzák stálým členem projektu.

Thom Herian i Oskar Török nejsou na naší hudební scéně neznámá jména. Herian působí jako bubeník např. v kapelách Al-Yaman, S.O.I.L., Segundo nebo Montage s Klárou Vytiskovou a jako Drama Jacqua produkuje d'n'b sety, na kterých spolupracuje s DJ Babe LN, MC Vaantem nebo Stephunkem T. (UK). Oskar Török je držitelem dvou Andělů v kategorii Jazz a World music a stálým členem či častým hostem dalších jazzových projektů, např. Vertigo, NUO, Triny.

Rozhovor Sato-San To (THOM HERIAN)

Neuvažovali jste někdy o přijmutí vokalisty/tky?

Ano, uvažovali, ale spíš ve formě hosta pro doplňující barvu. Například na právě vycházejícím albu Salep hostuje alžírsko-francouzský zpěvák a rapper Al-Amdiez, který bude hostem i na křtu alba v pražském JazzDocku 9.3.2011.

Každý z vás má řadu projektů, jakou pozici mezi nimi zaujímá Sato-San To?

Sato-San To pro nás představuje jakýsi experimentální prostor pro kloubení jazzového feelingu a elektronického samplingu. V nově připravovaném materiálu se ještě více hodláme zaobírat live loopingu a extrakci samplů world music.

Ač vycházíte z jazzu, vyhráli jste soutěž kapel worldmusic, cítíte to jako paradox? Nebo naopak máte worldmusic blíž než k jazzu?

Těžko říct zdali vycházíme více z jazzu či čehokoliv jiného. Současný jazz sám o sobě není snadno uchopitelný. Zvuk Sato-San... to je pestrobarevnou směsicí všeho možného od junglu, přes ethno, k idiomům jazzu.

A co znamená Sato-San To?

Jednou náš kamarád Ulf, který se učí japonsky, pořád dokola opakoval různé výrazy. Oskara jeden z nich chytl a ten nejjednodušší si zapamatoval a vybral jako název pro kapelu. Znamená to „s panem Sato

Pijete SALEP rádi? A jak často?

Musím se přiznat, že tento nápoj jsem ochutnal jen jednou, kdysi dávno ještě za dob studií na Konzervatoři v Teplicích v tamní čajovně. Ovšem dojem z tohoto nápoje byl tak silný, že vydržel až do zrodu kompozice Salep, po kterém jsme následně pojmenovali celé album. Domníváme se, že smysl tohoto slova plně vystihuje vnitřní strukturu alba.

www.myspace.com/satosantocz

www.bandzone.cz/satosanto

www.facebook.com/satosanto

sato.santo@gmail.com


Související články

Drama Jacqua - Rubix Cube
Montage - King or queen

Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 0

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek