Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - - - - EXPRESS - - - - - - - - - - - -

Švédská post-rocková senzace PG.LOST se vrací do Prahy!!

Švédská post-rocková senzace PG.LOST se vrací do Prahy!!

tisková zpráva

autor: Epidemie Records | 2. 01. 2011, 07:58:56 | návštěv: 667 | reakcí: 0

Jedním z prvních koncertů v přístím roce bude vystoupení kapely PG.LOST, kteří v mrazivé Praze představí svou uhrančivou, melancholickou hudbu. PG.LOST vznikli v roce 2004 ve švédském městě Norrköping a velice rychle na sebe začali poutat pozornost posluchačů instrumentálního post-rocku. Charakteristickým rysem jejich tvorby jsou dlouhé epické a zasněné gradující kompozice, kterým nechybý zvláštní sevřenost a melancholie, tolik specifická pro severské kapely. Nádherná hudba, do které je velice snadné se pozorně zaposlouchat, zapomenout na čas i prostor a nechat se unést někam hodně daleko. PG.LOST si vysloužili pověst kapely, která vnáší svěží vítr do současné post-rockové scény a zdařile navazuje na odkaz kapel jako Sigur Rós, Mono, Explosions In The Sky nebo Mogwai.

Na pražské zastávce jim budou dělat společnost FIVE SECONDS TO LEAVE. Mladá a velice nadějná  post-rocková kapela z Jindřichova Hradce, která v Praze v minulosti již předskakovala kapelám jako A Storm of Light, Asva, This Will Destroy You, God Is an Astronaut nebo Caspian.

Koncert se uskuteční v pátek 7. 1. 2011 od 20.00 v pražském klubu Chapeau Rouge (Jakubská 2, Praha 1). Vstupenky za cenu 280 Kč budou k dostání pouze na místě (možná také rezervace vstupenek na e-mailu: info@epidemie.cz)

www.epidemie.cz

www.myspace.com/pglost

www.bandzone.cz/fivesecondstoleave

Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 0

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek