Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - - - - EXPRESS - - - - - - - - - - - -

Neobyčejný americký hudebník Zack Kouns (US) se vrací do Prahy, support: Rory Hinchey (CA)

Neobyčejný americký hudebník Zack Kouns (US) se vrací do Prahy, support: Rory Hinchey (CA)

tisková zpráva

autor: Klamm! | 4. 01. 2011, 14:47:41 | návštěv: 761 | reakcí: 0

Zack Kouns je široce rozkročený mezi psychedelicky zabarveným písničkářstvím a volnou experimentální tvorbou. Používá různé nástroje (saxofon, kytara, klávesy, bicí, housle, elektronika) a je schopný je ovládat klasickým i velmi neortodoxním způsobem. Z jeho rozmanitých nahrávek je patrné, že je se stejnou naléhavostí schopen a ochoten uplatnit jak své popové (bluesové, countryové, folkové...) cítění, tak i experimentátorskou zálibu v desktrukci a spojování nespojitelného. V roce 2009 vydal desku, která se měla ke svému názvu jako woodoo panenka ke své oběti: album s názvem Michael Jackson: „I Just Can't Start Loving You" vyšla jen čtyři dny před smrtí krále popu. Nyní přijíždí po vydání kazety nazvané An Eastern Kentucky Boy's Death Is Shining Hard And Bright In His Chest. Uvidíme, co se stane tentokrát.

Od koncertu se na rozdíl od konceptuálních a značně propracovaných studiových alb dá očekávat hlavně intenzita a bezprostřednost výrazu. To, že se Zack Kouns navzdory svým klasickým schopnostem multiinstrumentalisty upíná spíše k nevybíravé expresi, dokazuje anekdota z předchozího pražského koncertu: při zvukové zkoušce Zackovi vynechával jeho vlastní mikrofon (zřejmě špatný kabel), vyžádal si tedy od zvukaře nový mikrofon i s kabelem, se kterým odehrál skvělý koncert. Zajímavější ale je, co udělal se svým vlastním nespolehlivým mikrofonem: kdokoli jiný by vyměnil nebo opravil kabel, Zack těsně před odchodem z klubu - poté, co se probral z pokoncertní agónie - mikrofon roztočil na kabelu a zuřivě ho rozmlátil o betonové zdi a podlahu. - Je na co se těšit...

Společnost Zacku Kounsovi bude opět dělat šéf vydavatelství Ownness a rozhlasový DJ Rory Hinchey (CA), který se na nahrávkách i koncertech prezentuje minimalistickou hrou na vintage klávesy, jejíž zarputilou jednotvárnost občas naruší elektronické ruchy. Do Prahy přiveze svou aktuální desku Shape Is Nature/Long Fields.

Začátek koncertu je v 19:30, vstupné 120 Kč.

http://myspace.com/zackkouns

http://roryhinchey.com

http://finalclub.cz

http://klangundkrach.net


Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 0

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek