Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - - - - EXPRESS - - - - - - - - - - - -

Skrytý půvab byrokracie poprvé v Českých Budějovicích

Skrytý půvab byrokracie poprvé v Českých Budějovicích

netisková zpráva

autor: Hukot | 12. 01. 2011, 17:29:29 | návštěv: 704 | reakcí: 0

Skrytý Půvab Byrokracie (alternative-experimental / Praha)

SPB založilo v roce 1999 trio Josef Jindrák, Roman Plischke, Jakub Žid, první koncert, pouze se čtyřmi skladbami a bez předchozí zkoušky, stihli odehrát ještě v témže roce. Už v tom následujícím získali první cenný skalp: vít...ězství na Malé Alternativě. Vedle vystupování na převážně undergroundových akcích se pomalu rodí i materiál na debutové album. To vychází pod názvem Nic se nestalo v březnu 2002 na značce Black Point. SPB se objevuje také na několika kompilacích. Sestavu nejprve jako host a později jako regulérní hráč doplňuje bývalý člen Dětí deště Roman Kolliner, spolu s ním vzniká vlastním nákladem vydané CD-R album Acta philosophica et physica, Volumen II/2005. Na podzim 2006 pak skupina přestupuje pod křídla agilní značky Guerilla Records, kde jí vychází druhá regulérní řadovka, Předvoj armády monster. V současné době hraje SPB opět jako trio. V roce 2010 jim vychází nové CD Ouředníkovy referáty, jehož mix byl svěřen Ondřeji Ježkovi (OTK).


Hameln (alternative / ČB)
Léta páně 1284, na den (svatého) Jana a Pavla
bylo 26. června
Jistým pištcem, oblečeným ve všech barvách
bylo odvedeno 130 dětí pocházejících z Hameln
(a) ztratili se u kalvárie poblíž kopců


Mrazák (alternative / Strakonice)
Kapela Mrazák vznikla v létě roku 2004 vytvořením vlastní zkušebny (vyklizením praček, mrazáků, bordelu, mrazáků, televizorů, mrazáků) na jednom mutenickém statku. Zakládající členové - individua Josef ze Strakonic a Petr z Volyně (vzdálenější a blízký příbuzný legendárního Pepíka Krátkého, jenž obýval již zmíněné stavení a později se stal manažerem kapely) začaly dávat dohromady první nezapomenutelné melodie ve složení kytara + bicí.
Po krátkém čase a dlouhém plánování se k nim připojilo individuum Jan, oplývající nadáním ovládat čtyřstrunnou basovou kytaru, kterého hned využil a kapela tak mohla začít hrát téměř naplno, po pořízení mikrofonu již úplně naplno.
Nepravidelné zkoušky - dříve pouze občasná, ale vydatná soustředění v Mutenicích, v současné době i zkoušky Na Nové ve Volyni - jsou pravděpodobně klíčem k onomu záhadnému, mnohdy divokému stylu kapely.

více info na www.hukot-cb.cz

Související články

Skrytý půvab byrokracie - Předvoj armády monster

Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 0

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek