Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - - - - EXPRESS - - - - - - - - - - - -

Rok 2010 završilo vydavatelství KLaNGundKRaCH koncertní kazetou No Pavarotti

Rok 2010 završilo vydavatelství KLaNGundKRaCH koncertní kazetou No Pavarotti

tisková zpráva

autor: | 13. 01. 2011, 13:41:10 | návštěv: 688 | reakcí: 0

No Pavarotti - Out Of The Dark (C60, KLaNGundKRaCH 2010)

Rok 2010 završilo vydavatelství KLaNGundKRaCH koncertní kazetou No Pavarotti. Titul s katalogovým číslem 22 vyšel v limitované edici 39 kusů.

No Pavarotti potvrdili statut nejaktivnější kapely v okruhu labelu KLaNGundKRaCH a po studiovém albu Too Late To Care, vydaném v říjnu, přicházejí s hodinovou kolekcí koncertních nahrávek nazvanou Out Of The Dark. Jde o pět tracků ze čtyř koncertů uplynulého roku a skupina tímto výběrem vystavila na odiv svou nejednoznačnou tvář. Zatímco první strana kazety je pozvánkou do poklidných ambientních vod, druhá strana plyne ve znamení předtuch temných věcí, ke kterým nakonec doopravdy dojde: poslední třetina závěrečného, pětadvacetiminutového kusu se zhroutí do apokalyptického hluku a řevu, jež by od této dvojice, libující si v lehce pokroucené surfařské estetice (viz obal kazety), čekal málokdo. Závěr alba jednoznačně potvrzuje, že název Out Of The Dark (Into The Light) proslavený Falcem ani 12 let od jeho smrti významově nezprůzračněl.

No Pavarotti založili na podzim roku 2009 k!amm (RUiNU,  ex-Kaspar von Urbach) a Rouilleux na troskách příležitostného projektu The Ruin of Ruins. Na značce KLaNGundKRaCH vydali 3"cd-r singl Fat Pink Mouse In Graceland / Un Giorno Perfetto (2009) a dvě dlouhá alba: No Pavarotti (2009) a Too Late To Care (2010). Jejich z velké části improvizovaná hudba, skládající se z kytarových ploch, elektronického šumu a hlasu obou protagonistů v různém stupni rozkladu, je mix drone-ambientu, noise, post-psychedelie a popu. Odráží se v ní smutek a osamělost krásných míst, lidí, věcí a melodií, nahlížených ze strany dezintegrace a smrti. Zvuk evokuje svět, který je příjemně zaoblený, nedá se však osahat, protože by se rozdrolil pod rukama. Je slunečno, nebe je modré a moře průzračné, ale každá prozářená pláž má svého mrtvého surfaře, který se hlásí o slovo.

Členové No Pavarotti jsou poslední dobou aktivní i mimo své skupiny: dlouho očekávaný sólový debut Rouilleuxe Zugzwang vyjde v nejbližší době; k!amm, jehož nahrávka The Real Birth Of Modern Medicine v roce 2007 odstartovala činnost vydavatelství KLaNGundKRaCH, v současné době na sólové desce pracuje. No Pavarotti můžete v nejbližší době v Praze vidět 17. 1. v Galerii Národní technické knihovny v rámci mezinárodně propojené akce Art's Birthday, 16. 2. v klubu Final ve společnosti maďarského noisera vystupujícího pod jménem Rovar17 nebo 2. 3. v K4 před novozélandským projektem Our Love Will Destroy The World.

http://klangundkrach.net/no.pavarotti
http://nopavarotti.bandcamp.com
http://klangundkrach.net

download:

No Pavarotti: http://www.mediafire.com/?fp24bpad57bxjai

Fat Pink Mouse In Graceland: http://www.mediafire.com/?td2noyn5kzt

Out Of The Dark (ukázka): http://www.mediafire.com/?a9ul1ef8n6qq8gi

Související články

K-LXM - Tone Decay Test
Kaspar von Urbach - Selfbondage
Kaspar von Urbach - Last Laugh
-

Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 0

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek