Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - - - - EXPRESS - - - - - - - - - - - -

17. 1. proběhne každoroční mezinárodně propojená akce Art's Birthday

17. 1. proběhne každoroční mezinárodně propojená akce Art's Birthday

netisková zpráva

autor: Klamm! | 17. 01. 2011, 13:56:58 | návštěv: 628 | reakcí: 0

V pondělí 17. ledna 2011 od 20. do 22. hodin se v produkci Českého rozhlasu a Evropské vysílací unie EBU uskuteční sedmé mezinárodní vysílání a série koncertů u příležitosti globální konceptuální oslavy narozenin umění - Art´s Birthday 2011. Tradice celosvětových oslav Narozenin umění vznikla právě 17. ledna, v roce 1963. Tehdy jeden ze členů uměleckého hnutí Fluxus, Robert Filliou, prohlásil, že umění se zrodilo před 1.000.000 let, když pravěký umělec vhodil suchou houbu do nádoby s vodou. Od té doby organizují umělci celého světa jakousi globální "narozeninovou party" připomínající památku tohoto Filliouova performačního gesta i jeho snu o věčném spojení umělců - The Eternal Network.


Český rozhlas vstupuje do tohoto večera programem hned na několika úrovních:
a) živě v sérii koncertů a zvukových performance v prostorách architektonicky impozantní Galerie Národní technické knihovny v Dejvicích; b) rozhlasovým vysíláním v programu Českého rozhlasu 3 - Vltava a Radia Wave; c) v globálním éteru reprezentovaném satelitní sítí Evropské vysílací unie EBU, v níž bude znít celkem osm hodin živého programu z dvacítky zemí celého světa; d) a to vše zároveň ON-LINE - jak na rozhlasovém webu http://www.rozhlas.cz/artsbirthday/2011/_zprava/836523, tak na globálním webu všech zúčastněných gratulantů: artsbirthday.ebu.ch.

V Galerii Národní technické knihovny v pondělí večer vystoupí vystoupí:

20:00 TYARA - rádiová performance (Cáb, Kindernay, Kobzová, Moralesová, Švarcová, Ježková, Pešek)

20:30 MARIJAN - elektroakustické vibrace (Medek, Kavan, Vítková, Pařízek, Žalčíková)

20:55 RADIO ROYAL - laboratorní projekt na zpracování druhotných sonických surovin (Federsel, Ferenc)

21:20 PALAGRACHIO - improvizační duo pro pletací stroj a klavír (Palacký, Graham)

21:45 NO PAVAROTTI - "Beach Boys improvizovaných hluků" (rouilleux, k!amm)

Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 0

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek