Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - - - - EXPRESS - - - - - - - - - - - -

KAYO DOT, TARTAR LAMB a JEREMIAH CYMERMAN ve středu 26.1. v K4

KAYO DOT, TARTAR LAMB a JEREMIAH CYMERMAN ve středu 26.1. v K4

tisková zpráva

autor: Letmo | 17. 01. 2011, 15:05:20 | návštěv: 630 | reakcí: 0

KAYO DOT (us) + TARTAR LAMB (us) + JEREMIAH CYMERMAN (us)

26.1.2011: K4 (Celetná 20, Praha 1)

 

Kayo Dot jsou působiví stejně jako nezařaditelní. Málokdo si dokáže uchovat zcela jasnou integritu při tak těžko předvídatelných stylových migracích. Od disharmonické psychedelie takřka art rockového alba Blue Lambency Downward, se kterým do ČR premiérově zavítali, se následující deska Coyote pouští do bizarní kombinace pochmurného basového zvuku, tak typického pro gotický post punk 80. let, a současné experimentální vážné hudby a jazzu. Samozřejmě opět s charakteristickým snovým rukopisem Tobyho Drivera. Kytaru tu budete marně hledat, což by při vzpomínce na jejich první dvě alba protkaná mnoha vrstvami až čtyř elektrických kytar mohlo překvapit, kdyby nešlo právě o Kayo Dot.

Tartar Lamb začali jako boční projekt pouze Tobyho a Mii z Kayo Dot, ale dnes už je sestava opět proměnlivá. Původní zaměření na klasickou hudbu také ustoupilo nevyzpytatelným experimentům hudebníků a jejich současný avantgardní amalgam se vzpouzí jednoduchým definicím. Nové album letos na jaře!

Jeremiah Cymerman, experimentální klarinetista a skladatel s pro našince kuriózním jménem, patří k činorodým postavám newyorského downtownu. Svůj nástroj pojímá velmi široce a není pro něj problém stvořit z něj živoucí bytost s mnoha organickými projevy nebo chladný kus kovu, z jehož tónu pomocí následné elektronické desintegrace odlévá hypnoticky dronové vazby. Člen Tartar Lamb, jehož poslední nahrávkou je ambiciózní suita Under a Blue Grey Sky pro smyčcový kvartet a elektroniku.

Klíčová slova: Maudlin Of The Well, John Zorn, Tzadik, HydraHead, Secret Chiefs 3, Time Of Orchids, ASVA, Randall Dunn,...

Odkazy:

www.kayodot.net

www.jeremiahcymerman.com

www.letmo.net/productions

interview s Toby Driverem: www.letmo.net/clanek.php?id_rubriky=3&id_clanku=321

ukázka z novinky Tartar Lamb: http://soundcloud.com/tobydriver/tartar-lamb-ii-polyimage-of-known-exits-2nd-movement-rough-mix

Kayo Dot - Stained Glass ep: http://soundcloud.com/tobydriver/stained-glass

Kayo Dot - Coyote: www.self-titledmag.com/home/2010/04/20/test-pressing-an-exclusive-stream-of-kayo-dots-coyote-lp

Kayo Dot - Blue Lambency Downward: www.bluelambencydownward.com

Koncert proběhne ve středu 26.1.2011 od 20:00 ve studentském klubu K4 (Celetná 20, Praha 1 - vchod z průchodu FFUK). Vstup: 200,- pouze na místě.

Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 0

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek