Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - - - - EXPRESS - - - - - - - - - - - -

Vzpomínkový průvod a koncert na Honzu Kučeru

Vzpomínkový průvod a koncert na Honzu Kučeru

netisková zpráva

autor: Antifa | 18. 01. 2011, 14:27:41 | návštěv: 902 | reakcí: 0

Nacistická ideologie bohužel přináší své oběti i dnes, více než 60 let po konci druhé světové války. Před třemi roky byl zabit antifašistický skinhead Honza Kučera sympatizantem neonacismu Jiřím Fousem. Dovolujeme si vás pozvat na vzpomínkovou akci na sobotu 22. 1. do Příbrami.

Kromě vzpomínky na tuto smutnou událost bychom rádi vysvětlili náš pohled na dvě slova, na která narážíme: pacifismus a apolitičnost.

Pacifismus - postoj, který zastává jako jediný správný ve vztahu k neonacistům většina společnosti. V lidech absurdně zakořeněná představa o tom, že proti neonacistickému zlu je nenásilí tou jedinou správnou cestou. Představa zakořeněná až do té míry, že ti, kdo dokážou přistoupit i na cesty jiné, jsou ostrakizováni a nesmyslně srovnáváni se samotnými neonacisty.

Apolitičnost - další termín, se kterým se v poslední době hodně operuje. Politický postoj každého z nás se stává čímsi nesprávným a člověk, který veřejně prezentuje své (odlišné) politické názory je považován za podivína a nebezpečnou bytost. Snad nikde jinde podobně hloupý postoj nezakořenil více, než v subkultuře skinheads.

Jan Kučera byl člověk jako kdokoliv z nás a byl také skinhead. Pacifismus i apolitičnost však odmítal. Od mládí si byl vědom toho, že s neonacisty je nutné bojovat. Nebál se 18. ledna 2008 postavit provokacímu příbramskému neonacistovi Jiřímu Fousovi. Fous proti němu použil bodnou zbraň a Honza za dva dny, v neděli 20. ledna, na svá zranění zemřel.

Stejně jako v předchozích dvou letech si i letos antifašisté připomenou jeho smrt. Jana Kučery si vážíme jako člověka, který se nebál neonacistům postavit z prostých lidských pohnutek. Stejně jako on odmítáme i my pacifismus a apolitičnost. Odmítáme ale i oblíbenou představu, že boj proti neonacismu je pouhým sporem dvou znepřátelených gangů. Proti neonacistům stojí vždy na prvním místě lidé - a čin Jana Kučery toho budiž jasným dokladem.

Třetí výroční smrti Jana Kučery si letos připomeneme 22. ledna 2011 přímo v Příbrami. V 18. hodin se sejdeme na Masarykově náměstí v centru města ke vzpomínkovému pochodu, jehož trasa povede ke klubu Motor Bar, kde se večer uskuteční velký koncert, na kterém kromě domácích kapel přislíbila účast i legenda německé antifašistické hudební scény Stage Bottles. Tato kapela i v minulých letech opakovaně smrt Jana Kučery připomínala na svých koncertech.

Kučera 2010

Pokud ani vám není smrt Jana Kučery lhostejná, vyzýváme vás, abyste se v týdnu mezi 16. a 22. lednem připojili k uctění jeho památky. Jakou cestu připomenutí si zvolíte, necháváme na vaší kreativitě, inspirací vám může být např. série akcí z loňského roku či akce k připomínce smrti ruského antifašisty Ivana Choturského loni v listopadu.

AKTUALIZACE

V sobotu chtějí do Příbrami přijet i neonacisté. Nepřijedou vyjádřit lítost nad ztrátou lidského života. Nepřijedou se omluvit za vraždu, kterou způsobil jejich soukmenovec. Budou se snažit narušit pietu za člověka, který se nebál postavit hajlujícímu psychopatovi s bajonetem. Na poslední chvíli se po internetu svolávají na demonstraci „proti drogám, anarchii a všem podobám levicového teroru" do blízkosti klubu, kde má proběhnout vzpomínkový koncert na Honzu Kučeru.

Iniciátorem neonacistické akce je Pavel „Kevin" Petrů, člen Dělnické strany a baskytarista neonacistické kapely Hlasu Krve. Již jsme o něm informovali například v článku DSSS nový název, staré tváře.

Kevin patří ke staré škole Národního odporu a je dlouhodobým tahounem sporu s modernisty kolem Autonomních nacionalistů, kterým vyčítá „levicovost, drogy a kopírování Antify". Proto se teď snaží strhnout kormidlo směrem k ortodoxnímu pojetí neonacismu, bomberům a hákovým křížům. Za zmínku stojí, že Kevin má v Příbrami velmi dobré kontakty, o čemž svědčí nejen toto vkusné video.

Kevin nepatří k intelektuální špičce české neonacistické scény, jeho chytřejší kamarádi mu vyčítají, že svolávat akci proti pietě za mladého antifašistu zabitého neonacistou není nejšikovnější strategický tah. Neonacisté budou oslavovat vraždu a názorně upozorní na to, co fakticky jejich činnost představuje. Strategičtěji naladění mu vyčítají, že zveřejněním pozvánky na stránkách Národního odporu zajistil svým potenciálně militantněji naladěným soukmenovcům masivní policejní účast. A antifašisté, ti už zas jednou nejsou internetoví rachetici, ale útočící násilníci, které neonacisté chtějí dostat z ulic.

Uctěme společně památku Honzy Kučery nejlépe, jak to jde - rozhodným antifašistickým postojem!

V sobotu 22. 11. v 18:00 VŠICHNI SPOLEČNĚ PROTI FAŠISMU!

Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 0

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek