Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - - - - EXPRESS - - - - - - - - - - - -

 Sdružení Unijazz pořádá čtvrtý ročník jazzového festivalu Jazsix

Sdružení Unijazz pořádá čtvrtý ročník jazzového festivalu Jazsix

netisková zpráva

autor: Unijazz | 19. 01. 2011, 19:14:49 | návštěv: 947 | reakcí: 0

Sdružení Unijazz pořádá čtvrtý ročník jazzového festivalu Jazsix aneb Jazz v Praze 6

14.-19. února 2011, Kaštan - scéna Unijazzu (Bělohorská 150, Praha 6)
www.kastan.cz, kastan@kastan.cz

Od 14.-19. února se na vlastní scéně - v břevnovském Kaštanu opět uskuteční jazzový festival Jazsix, během něhož dostanou prostor jazzové legendy, současné jazzové „hvězdy", ale i nastupující generace, přinášející nové trendy.

PROGRAM:

14. 2. po Mikoláš Chadima & Jan Jirucha / 120 Kč
15. 2. út Sato-San To / 120 Kč
16. 2. st Andrej Šeban (SK) / 150 Kč

17. 2. čt Betty Lee & The Bead Beat / 120 Kč
18. 2.Edward Powell Trio (CDN/CZ) + Ridina Ahmed / 120 Kč
19. 2. so Baterky / 120 Kč

Začátek všech koncertů je ve 20.00.

INFORMACE O ÚČINKUJÍCÍCH:

MIKOLÁŠ CHADIMA & JAN JIRUCHA

Nonkonformní hudebník, skladatel, textař, publicista a jeden z "otců" české alternativní scény Mikoláš Chadima - zakladatel skupiny MCH BAND se do širšího povědomí prosadil ve druhé polovině 70. let vystoupeními na Pražských jazzových dnech jako člen kapel Elektrobus a The Rock & Jokes Extempore Band J. J. Neduhy. Vedle MCH Bandu spolupracoval Chadima po převratu s mnoha dalšími hudebníky. Mimo jiné s Peterem Binderem, Chrisem Cutlerem, Alešem Charvátem, Pavlem Fajtem, Fredem Frithem, Fredem Gullianim, Marcem Sensem a dalšími.
V současnosti vystupuje mimo svůj band v česko-slovenském projektu XAFOO s Juliem Fujakem, s "Trip Dub Thcore" kapelou Dekadent Fabrik a s Pavlem Richtrem.

Trombónista Jan Jirucha je zakladatel hudebního tělesa Bucinatores a člen skupin NUO, Takin´off a Thelonica.
www.mchband.cz

SATO-SAN TO

Sato-San To vzniklo na počátku března roku 2008, původně jako experimentální projekt Thoma Heriana (bicí, loops) a Oskara Töröka (trumpeta). Oba dva muzikanti mají bohaté zkušenosti, které získali a získávají působením v různých kapelách, například Oskar Török (držitel dvou Zlatých andělů v kategorii Jazz a world music) ve Vertigo Quintet nebo NUO a Thom Herian (vystupující taktéž pod jménem Drama Jacqua) v S.O.I.L., AL-Yaman, Montage, Segundo, Trio Puo, WNP atp. V červenci téhož roku pokřtili své první album Skinny. V srpnu 2008 se k nim připojil legendární jazzový basista Jaromír Honzák (Jaromír Honzák Quartet, Face of the Bass).
www.rocky.cz/satosanto.html

ANDREJ ŠEBAN (SK)

Andrej Šeban (1962) vzešel ze slovenského jazzrockového podhoubí, brzy se oddal písňové tvorbě se snahou o náročnější útvary, v devadesátých letech už patřil ke špičce slovenské jazzové scény. U nás se v počátku deváté dekády dobře zavedl jako člen skupiny TUTU, vlastního ASH Bandu a patří k hostům mnoha pozdějších projektů. Vedle virtuozity hráčské je

u Šebana ceněno skladatelské myšlení rozvíjené od dob studií hudební vědy, kterou absolvoval v roce 1986.
www.andrejseban.com; http://www.youtube.com/watch?v=SEKkpdPXWx4


BETTY LEE & THE BEAD BEAT

Talentovaná zpěvačka Alžběta Pažoutová (Betty Lee) chtěla být vždy hudebnicí. Studovala zpěv, herectví a tanec na konzervatoři v Praze, nyní pokračuje na VOŠ Jaroslava Ježka. Spolupracovala s českou jazzovu špičkou: varhaník Ondřej Pivec, saxofonisté Petr Kalfus
a Jakub Doležal, trumpetista Miroslav Hloucal, bubeník Tomáš Hobzek a mnozí další...
Dnes ji hudebně naplňuje především její vlastní kapela, velmi slušně zahraný a zazpívaný moderní vocal jazz ovlivněný rockem a dalšími soudobými hudebními trendy včetně elektroniky.

Betty Lee - zpěv / Jan Aleš - klávesy / Ladislav Štefek - kytara / Michael Krásný - baskytara / Oliver Lipenský - bicí
www.myspace.com/alzbetabettylee; www.myspace.com/thebeadbeat

EDWARD POWELL TRIO (CDN/CZ)

Edward Powell, hudebník, skladatel a vedoucí skupiny Ragmakam pochází z Kanady. Strávil více než 20 let v Indii a na Středním východě, kde studoval tradiční hudbu a hru na sitár. V současné době vystupuje se svými vlastními kompozicemi, které kombinují indickou a klasickou tureckou hudbu. V Kaštanu vystoupí v triu: Edward Powell - fretless guitars, sitar, oud; Tomáš Reindl - tabla, percussion a Vlado Urlich Ethnic flutes.
www.edwardpowell.com

RIDINA AHMED

Koncert pro jednu ženu a mnoho jejich hlasů. Pomocí naživo tvořených a postupně na sebe vrstvených vokálů vznikají spirálovitě se rozvíjející skladby. Vystoupení bez instrumentálního doprovodu - jediným nástrojem je lidský hlas. Ridina Ahmed (1974) se několik let věnovala jazzu, podílela se na studiové i živé verzi projektu Floex (CD Pocustone, 2001) a vytvořila hudbu k několika divadelním představením. V posledních letech se věnuje autorské tvorbě a vystupuje převážně sama. V listopadu 2003 uvedla premiéru sólového projektu Hlasokraj, za nějž získala ocenění Next Wave 2004 v kategorii Objev roku. V roce 2006 vydala u vydavatelství Amplión sólové album Hlasem. Zajímá se o možnosti ženského hlasu jako samostatného, nedoprovázeného nástroje a vede také hlasové dílny.
www.hlasem.cz

BATERKY

Dorota Barová - zpěv, violoncello / René Pařez - el. kytara / Miroslav Chyška - el. kytara / Jakub Vejnar - akustická kytara, stick, basová kytara /  Martin Kopřiva - bicí, perkuse
www.myspace.com/baterky

Vstupenky si můžete rezervovat na www.kastan.czVaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 0

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek