Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - - - - EXPRESS - - - - - - - - - - - -

Dlouho očekávané album FDK je venku: čekání se vyplatilo

Dlouho očekávané album FDK je venku: čekání se vyplatilo

tisková zpráva

autor: xproduction | 23. 01. 2011, 14:38:13 | návštěv: 706 | reakcí: 0

Dlouhé čtyři měsíce odkladů od digitálního vydání si vyžádaly potíže s tiskem druhého digipacku FDK. Čekání se nicméně vyplatilo: novinka Earthlinked je po stránce hudební i designové uměleckým majstrštykem.

Zatímco z postrockových ploch nového alba Earthlinked vyvěrá vzletnost, hardcorový základ mu dodává drsný nádech. Podstatná přitom zůstává sugestivnost masivních zvukových stěn, v nichž hrají prim kytarové plochy tvořené nejen tvrdými riffy, ale též subtilními linkami, které představují životodárné žíly v hrubé hardcorové tkáni.

Kompozice FDK se rozprostírají na širokých emocionálních planinách, jejichž rozlehlost umožňuje vyniknout každému z citových poryvů, který může jejich naléhavý tón způsobit. Své skladby FDK dokážou vyklenout do rozsahu překračujícího běžné trvání rockové písničky a za pomoci naléhavého řevu, ale i jednoduchých melodických motivů staví své počínání na mystické pomezí obyčejnosti a nadzemskosti.

Dřívější srovnávání FDK s kapelami jako Isis nebo Neurosis nebylo úplně mimo mísu. FDK jsou totiž jednou z mála tvrdých českých kapel schopných ve svém žánru čelit mezinárodní konkurenci.

Napsali o Earthlinked:

»Profesionalita, se kterou je postaráno o celkový dojem, zvukem počínaje, samotnou hudbou konče, je milým překvapením a FDK potvrzují, že jsou na české tvrdě kytarové scéně něco jako úkaz. Nejen, že mohou směle konkurovat silné zahraniční scéně, ale mají i svou vlastní tvář.«

- Michal Novák, Freemusic

»Výborná práce! Na domácí tvrdě rockové scéně se zase jednou narodila deska, na kterou se bude i po letech vzpomínat...«

- Michal Husák, Rock & Pop

Nejbližší koncerty:

21.4. Praha - tba(+ Zatokrev, CH)

22.4. tba (+ Zatokrev)

23.4. Brno - Melodka (Ceny Břitva)

Další informace:

www.fdkband.com

www.bandzone.cz/fdk

www.myspace.com/fdk.band

www.xproduction.czVaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 0

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek